Skierniewice: Akcja „Trzeźwy poranek”

Wieści kontrola policji

W trakcie poniedziałkowego poranka 18 listopada 2013 roku ruch drogowy skierniewickiej policji prowadził akcję „Trzeźwy poranek”.
Policjanci w godzinach 5:00-9:00 przeprowadzili ponad 200 kontroli kierujących poruszających się po drogach wjazdowych do Skierniewic. Sprawdzali między innymi, czy kierujący ci są trzeźwi.

Dwóch kierujących okazało się być pod wpływem alkoholu. Pierwszy to 38-letni mieszkaniec Skierniewic, który jechał ul. Koszarową będąc w stanie po użyciu alkoholu – 0,23 promila alkoholu w organizmie. Drugi to 48-letni skierniewiczanin, który kierował także samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości na ul. Łowickiej w Skierniewicach. 48-latek miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. W powyższych sprawach będą prowadzone dalsze postępowania w skierniewickiej komendzie. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zawsze naruszeniem prawa. Gdy w organizmie znajduje się więcej niż 0,5 promila alkoholu to jest to przestępstwo, natomiast gdy badanie wykazuje poniżej tej wartości – jest to wykroczenie.

KPP Skierniewice