Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Skierniewice: Będą nowe miejsca parkingowe | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Skierniewice: Będą nowe miejsca parkingowe

Nowy parking na 170 miejsc powstanie przy ul. Mickiewicza. Na wiosnę ruszy także przebudowa ul. Lelewela, gdzie miejsca postojowe zastąpią zniszczone trawniki.

Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie mieszkańców, wybudowany zostanie nowy parking w sąsiedztwie pubu „Drugi Dom”. Jest to ostatnia miejska nieruchomością, którą można było wykorzystać właśnie na ten cel. Reszta terenu w bezpośrednim sąsiedztwie dworca jest własnością PKP. Na mocy porozumienia samorządu ze spółką kolejową dojście do nowego parkingu będzie możliwe nie tylko od strony samej ulicy, ale również od strony peronów.

– Budowa jak największej liczby miejsc parkingowych w tym rejonie jest dla mnie sprawą priorytetową – podkreśla prezydent Leszek Trębski. – Inwestując w parkingi przy dworcu chcę zwiększyć komfort wszystkich mieszkańców, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy czy szkoły w Warszawie i Łodzi.

W ciągu ostatnich lat w rejonie Dworca PKP powstało blisko 340 nowych miejsc postojowych: 38 pod wiaduktem, 63 w miejscu dawnego przystanku PKS, 89 przy ul. Mickiewicza oraz ok. 150 przy ul. Nowobielańskiej.

źródło: UM Skierniewice