Skierniewice: Kiermasz świąteczny

14-20 grudnia na skierniewickim rynku pojawią się drewniane kramy z rękodziełem artystycznym, ozdobami choinkowymi i innymi świątecznymi drobiazgami. Atrakcją będzie wspólne strojenie najweselszej choinki w mieście oraz spotkanie z Mikołajem.

Taki kiermasz świąteczny będzie miał miejsce w Skierniewicach po raz pierwszy. Na głównym rynku miasta staną stylizowane, drewniane domki, w których oprócz wyjątkowych produktów gastronomicznych, mieszkańcy będą mogli nabyć rękodzieło artystyczne, czy świąteczne ozdoby. Swoją ofertę artystyczną zaprezentują również lokalne organizacje, takie jak Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej. Klimat mają wprowadzić nie tylko świąteczne iluminacje, ale i muzyka, która będzie urozmaicała przedświąteczne zakupy.
Na 20 grudnia zaplanowany jest finał kiermaszu. Na skierniewiczan będzie czekał tego dnia święty Mikołaj i świąteczne warsztaty. Mieszkańcy miasta będą mogli własnoręcznie przygotować bombki, którymi następnie udekorowana zostanie bardzo wesoła miejska choinka.