Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Skradzionym autem prosto do skupu złomu | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Skradzionym autem prosto do skupu złomu

Wieści Policja

W nocy z 7/8 stycznia dwaj mieszkańcy powiatu piotrkowskiego ukradli bordowego poloneza. Samochód został znaleziony w jednym z punktów złomu w Piotrkowie. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

8 stycznia około godziny 13.50 piotrkowscy policjanci zostali zaalarmowani przez 50-letnią kobietę o kradzieży samochodu. Funkcjonariusze z patrolówki natychmiast pojechali do jednego z punktów złomu w Piotrkowie Trybunalskim gdzie oczekiwała na nich poszkodowana, która rozpoznała swoje auto. Okazało się, że dwaj mieszkańcy powiatu w nocy z 7/8 stycznia skradli z posesji 50-latki bordowego poloneza. Auto miało wyraźne uszkodzenia stacyjki. Z ustaleń policjantów wynika, że w pojeździe znajdowały się narzędzia budowlane, lewarek hydrauliczny i styropian. Pokrzywdzona kobieta rozpoznała swój pojazd i wyceniła straty na prawie tysiąc złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 29-letniego kierowcę i jego 26-letniego kompana. Starszy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jego kolega ponad promil. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Dzisiaj sprawcy usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem, a 29-latek dodatkowo zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
KMP w Piotrkowie Tryb.