Skrzydlewska Cup 2013

Wieści Skrzydlewska Cup 2013

– Na Orlikach jeszcze leży śnieg, ale do pierwszego meczu Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup 2013 na pewno stopnieje, dlatego już zapraszam szkolne drużyny piłkarskie, by się zgłaszały – mówi Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego i organizator imprezy. Zapisy szkolnych drużyn do turnieju przyjmowane są od 2 do 26 kwietnia.

Turniej jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego. Mecze, podobnie jak przed rokiem, będą rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV – VI, każda szkoła z Łodzi i regionu może zgłosić maksymalnie dwie drużyny – po jednej w każdej kategorii wiekowej. Mecze eliminacyjne będą rozgrywane na boiskach typu Orlik w Łodzi i województwie, mecze II rundy oraz półfinały rozegrane zostaną na Orlikach w Łodzi, a finał – w obu kategoriach wiekowych – na Orliku Szkoły Podstawowej nr 114 przy ul. Milionowej w Łodzi.
– Przed rokiem zgłosiło się 81 drużyn, liczę, że w tym roku będzie ich więcej – mówi europoseł Skrzydlewska. – A im więcej drużyn, tym więcej emocji, bramek i wspaniałych spotkań. Przed rokiem uczestnicy turnieju strzelili 589 goli, ciekawe czy w tym roku rekord zostanie pobity?- dodaje.
Każdy uczestnik turnieju dostanie strój piłkarski tj. koszulkę i spodenki, a każda szkoła – pamiątkowy dyplom. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody m.in. komplety strojów piłkarskich, bezpłatne bilety na mecz T-Mobile ekstraklasy na stadionie Widzewa. Drużyny, które wygrają turniej mają także zapewniony profesjonalny trening z Michałem Probierzem, byłym piłkarzem i szkoleniowcem m.in. Widzewa. Opiekunowie zwycięskich drużyn wyjadą na wycieczkę do Brukseli, na którą zaprasza Joanna Skrzydlewska.
W organizacji turnieju, podobnie jak przed rokiem, pomagają byli piłkarze Widzewa: Tadeusz Gapiński i Wiesław Wraga.
Tytułów mistrzowskich sprzed roku bronią: „Skrzydlate Piątki” czyli drużyna Szkoły Podstawowej nr 55 z Łodzi w kategorii klas IV – VI i „Dziewiątki Skierniewice” czyli zespół Szkoły podstawowej nr 9 w Skierniewicach.
Zapisy szkolnych drużyn do turnieju przyjmowane są od 2 do 26 kwietnia. Można je wysłać mailem na adres: m.pawlak@skrzydlewska.eu lub sekretariat2@skrzydlewska.eu, faksem pod nr 042 633 44 22 albo dostarczyć osobiście do łódzkiego Biura Poselskiego Joanny Skrzydlewskiej przy ul. Piotrkowskiej 111, od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 17.
Wszystkie informacje dotyczące imprezy są zamieszczone na turniejowej stronie internetowej www.skrzydlewskacup.eu