Specjalistyczny sprzęt w bełchatowskim szpitalu

Wieści sprzęt szpitalny

W Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie, na oddziale chirurgii ogólnej, oddano do dyspozycji pacjentów salę intensywnego nadzoru nad pacjentem. Wyposażenie sali w najnowocześniejszy sprzęt było możliwe dzięki dotacji Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.
– W ostatnich latach sukcesywnie zakupujemy sprzęt dla oddziałów bełchatowskiego szpitala – mówi Szczepan Chrzęst, starosta bełchatowski. – Oczywiście zakupy konsultujemy w władzami szpitala, z poszczególnymi ordynatorami. Dzięki temu unowocześniamy bazę medyczną, z której przede wszystkim korzystają mieszkańcy naszego powiatu. W ciągu ostatnich pięciu lat z budżetu powiatu przeznaczaliśmy na ten cel ponad milion złotych.

– Jesteśmy dumni z tej sali – mówi Piotr Trzeciak, ordynator oddziału chirurgi ogólnej bełchatowskiego szpitala. – Jej wygląd i przede wszystkim wyposażenie jest zgodne ze standardami europejskimi i wymogami XXI wieku. Sala zapewnia całkowity monitoring pacjenta podczas pobytu na naszym oddziale. W kilku przypadkach zainstalowany w niej sprzęt wydatnie pomógł nam postawić właściwą diagnozę.

Aparatura znajdująca się w sali intensywnego nadzoru nad pacjentem umożliwia mierzenie parametrów życiowych pacjentów, na przykład ciśnienie krwi, temperaturę ciała, wykonywać EKG. Łóżka posiadają specjalny system przeciwodleżynowy.

– Uważam, że jest to najlepiej wyposażona tego rodzaju sala w naszym kraju, sprzęt jest klasy światowej – mówi Mirosław Leszczyński, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. – Zabezpiecza funkcje życiowe pacjenta po zabiegach, operacjach lub w stanach nagłego pogorszenia zdrowia.

Całkowity koszt przygotowania i wyposażenia sali wyniósł pół miliona złotych. Oprócz dotacji z budżetu powiatu, szpital pozyskał wsparcie z Fundacji Rozwoju Chirurgii Ziemi Bełchatowskiej.
Foto i informacja Starostwo w Bełchatowie