„SPOTKANIA Z FOTOGRAFIĄ” W WSH

Wieści Wystawa MIASTO

„Miasto” to tytuł kolejnej wystawy organizowanej przez Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery i Wyższą Szkołę Handlową w Piotrkowie Trybunalskim. Wernisaż nowej wystawy członka Fcztery odbędzie się 17 maja 2013 r. w Galerii „Słonecznej” Uczelni przy ul. Słonecznej 1. Początek o godz. 17.00.

„Miasto” to kolejna wystawa autorska z cyklu „Spotkania z Fotografią”, podczas których w WSH prezentowane są prace fotograficzne członków Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery. Tym razem przygotowane zostały przez Jacka Szewczyka. To już druga wystawa tego autora w cyklu „Spotkania z fotografią”. W pierwszej, zatytułowanej „Odmienne stany rzeczywistości”, Jacek Szewczyk podjął się niełatwego zadania uchwycenia tego, co tworzy codzienność, a jest jednocześnie ulotne i nieuchwytne. – Chcę zainteresować widzów obrazami, umykającymi nam często pomiędzy mrugnięciami powiek, opuszczeniem oczu, czy też niepatrzeniem we właściwą stronę, zwykłym zagapieniem – mówił o swoich pracach Jacek Szewczyk.
Nową wystawę pt. „Miasto”, autor określa jako próbę nawiązania do prozy Brunona Schulza, autora niezwykłego, nowatorskiego w swoim przekazie i formie narracji, a jednocześnie postaci tragicznej. Tytuły prezentowanych prac nawiązują do słynnych „Sklepów Cynamonowych”; świata nieodkrytego, dlatego tym bardziej fascynującego. Miasto, do którego odwiedzenia zaprasza nas Jacek Szewczyk, jest miastem symbolicznym, w którym są ulice, domy, okna, pod którymi czasem przemykają pojedynczy ludzie. Tym bardziej wtedy jednak staje się ono nierealne. To nie tyle miasto, co jego wrażenie. Zapraszamy wspólnie z autorem na wędrówkę ulicami niezwykłego, nastrojowego i tajemniczego „Miasta”.

***
Jacek Szewczyk to członek Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery i jeden z jego założycieli. To także wieloletni prezes Stowarzyszenia, wspólnie z Zarządem aktywnie kształtuje plany oraz wizerunek Towarzystwa. Jest autorem nawiązania i rozwoju współpracy międzynarodowej PTF-u, z towarzystwami z Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji, która trwa już od 6-ciu lat, w ramach autorskiego projektu Międzynarodowych, Plenerowych Spotkań Fotograficznych Wschód-Zachód. J. Szewczyk fotografuje od ponad 30 lat, a zaczynał jeszcze w erze fotografii analogowej i ciemni fotograficznej. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych Towarzystwa.