Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani

Wieści_policja

Trzej napastnicy pod pretekstem sprzedaży auta zwabili ofiarę na leśny parking w okolicy Zelowa, gdzie brutalnie pobili, a następnie okradli. Z łupu cieszyli się zaledwie kilkanaście godzin. Zatrzymanym przez policjantów podejrzanym o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat więzienia.

11 marca 2013 roku, po godzinie 22.00, lekarz z bełchatowskiego szpitala zawiadomił policję o przyjęciu na oddział 41-letniego obywatela Ukrainy, którego obrażenia wskazywały na to, że padł ofiarą napaści. Niezwłocznie do szpitala pojechali policjanci. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został brutalnie pobity i okradziony przez trzech nieznanych sobie mężczyzn.
Funkcjonariusze ustalili, że 11 marca, około godziny 17.00, 41-latek spotkał się w Zelowie z dwoma Polakami. We wcześniejszej rozmowie telefonicznej zaproponowali mu oni sprzedaż samochodu. Na miejsce postoju oferowanego auta pojechali peugeotem Ukraińca. Klucząc leśnymi duktami i podrzędnymi drogami, po kilkudziesięciu kilometrach, dotarli na leśny parking, którego dokładnej lokalizacji pokrzywdzony nie był w stanie określić. Tam cała trójka wyszła z samochodu, kierując się w stronę stojącego kilkadziesiąt metrów dalej mężczyzny – rzekomego właściciela wystawionego do sprzedaży pojazdu. Nagle 41-latek został od tyłu napadnięty przez ludzi, z którymi przyjechał. Po przewróceniu na ziemię, napastnicy zaczęli bić go pięściami, kopać po całym ciele, a jeden z bandytów kilkakrotnie uderzył metalową rurką w głowę. W tym czasie do oprawców dołączył ich wspólnik. On również bił napadniętego. Doprowadzony do stanu bezbronności mężczyzna wydał oprawcom 4000 złotych i 50 euro. Wtedy przestępcy uciekli, pozostawiając swoją ofiarę w miejscu rozboju. Napadnięty po pewnym czasie zdołał wyjechać z lasu i dotrzeć do bełchatowskiego szpitala.

Policja wytypowała trzech podejrzewanych, a następnie ustaliła miejsce ich pobytu. 12 marca 2013 roku cała trójka została zatrzymana na terenie powiatu łaskiego. Zgromadzony pod nadzorem prokuratora materiał dowodowy pozwolił ogłosić zarzuty rozboju 23-latkowi i jego 21-letniemu kompanowi (obaj z powiatu łaskiego} oraz 17-letniemu łodzianinowi. Policjanci odebrali zatrzymanym znaczną część zrabowanych pieniędzy i zwrócili je pokrzywdzonemu. Podejrzanym grożą kary do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskami o tymczasowe areszty. Dzisiaj decyzje podejmie sąd.
KWP w Łodzi