Squash na topie

Wieści squash

Pomimo, że squash jest jednym z najzdrowszych i najbardziej intensywnych sportów na świecie, w Polsce jego popularność dopiero rośnie. A wystarczy zaledwie kilka chwil spędzonych na korcie, żeby zakochać się w nim na dobre.

Czym jest squash?

Squash jest grą uprawianą w różnych formach przez ponad 140 lat. Znany jest w ponad 185 krajach na świecie, gdzie regularnie uprawia go 20 milionów ludzi. W Polsce jego popularność lawinowo rośnie. Tak jak w grze w tenisa, w squashu również jest dwóch graczy, a do gry używa się rakiet i piłeczki. Różnica polega na tym, że gra się w specjalnie do tego przygotowanym, zamkniętym pomieszczeniu. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta, bowiem w squasha można grać o każdej porze roku i dnia. Zasady gry są łatwe, a sama gra polega na odbijaniu rakietą piłki o ścianę w sposób, który w maksymalnym stopniu utrudni ponowne odbicie piłki przez przeciwnika.

Dlaczego warto grać w squasha?

Squash to sport przeznaczony dla ludzi dbających o formę i kondycję, którzy lubią rywalizację i ruch. Sama gra daje:
– wiele satysfakcji,
– wyzwala pozytywne emocje,
– pomaga wyćwiczyć refleks,
– poprawia koncentrację.
Jest to sport niezwykle energiczny i dynamiczny. Podczas gry wylewane są litry potu. Po godzinnej grze możemy pozbyć się nawet do 900 kalorii.
Warto zaznaczyć, że squash m.in:
– rozwija dolne partie ciała, szczególnie mięśnie pośladków i ud,
– podnosi wydolność organizmu,
– pomaga wyrabiać ładną sylwetkę,
– wzmacnia organizm,
– poprawia krążenie,
– korzystnie wpływa na poprawę szybkości i sprawności fizycznej,
– poprawia samopoczucie.

Gdzie można zagrać w squasha?
W naszym regionie w squasha możemy zagrać w Bełchatowie, gdzie znajduje się Squash Klub Bełchatów – nowoczesny i komfortowy klub sportowy, w którym znajdują się 2 niezależne korty do gry. Najwyższej jakości bełchatowskie korty do squasha firmy ASB gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Specjalnie skonstruowana podłoga zapewnia doskonałą amortyzację, zapobiegając dodatkowym obciążeniom stawów, a wielostrefowy system wentylacji i klimatyzacji pozwala na komfortową grę. Ponadto Squash Klub Bełchatów dysponuje wypożyczalnią sprzętu oraz specjalistycznym sklepem, w którym można kupić w atrakcyjnej cenie najpotrzebniejsze produkty niezbędne do gry w squasha. Klub oferuje również darmowe szkolenia z zasad gry i profesjonalne szkolenia pod okiem instruktora. Ponadto posiadaczom kart MultiSport, FitProfit i OKSystem klub oferuje dodatkowe rabaty. Squash Bełchatów to jedyne miejsce w okolicy, gdzie naprawdę w przystępnej cenie możemy poczuć adrenalinę tej fascynującej gry. A jest to sport dla każdego bez względu na płeć i wiek. I co najważniejsze, nie jest to sport tak elitarny i drogi jak mogłoby się wydawać. Gry w squasha może spróbować każdy pod warunkiem, że posiada podstawową sprawność fizyczną, ponieważ jest to gra bardzo dynamiczna i niezwykle emocjonująca. Jedynym jego minusem jest to, że naprawdę uzależnia, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeśli jesteś fanem zdrowego trybu życia, powinieneś spróbować Squasha!

SQUASH Klub Bełchatów
Bełchatów ul. Transportowa 3
tel. +48 502 399 027

www.squash-belchatow.pl