Sukces studentów WSSiP na Międzynarodowych Targach Mody!

Wieści Stoisko Wssip intryguje gości targów.

W dniach 18-20 II 2015 r. odbyła się druga edycja Międzynarodowych Targów Mody Ptak Expo na terenie Ptak Fashion City, podczas której swoje kolekcje pokazali studenci Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Pokazy cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Przedostatni tydzień lutego obfitował w wyjątkowe wrażenia. Z niezwykłym rozmachem zorganizowano Międzynarodowe Targi Mody, będące w założeniu przedłużeniem włókienniczej tradycji regionu łódzkiego, mające za zadanie wypromowanie polskich producentów i projektantów odzieży. Gośćmi trwających 3 dni Targów były ikony mody i celebryci. Wśród tych ostatnich największą uwagę przykułaby Paris Hilton, która 18 lutego miała otworzyć Międzynarodowe Targi Mody Ptak Expo, a wieczorem zaprezentować swój godzinny set jako DJ na afterparty. Niestety, Paris w ostatniej chwili zmieniła swoje plany.
Prawdziwą gratką dla fanów mody była wizyta Anny Fendi i Patrizii Gucci oraz zorganizowane w największym w Polsce showroomie, stoiska ponad 3000 wystawców z całego świata oraz pokazy kolekcji najsłynniejszych polskich projektantów, w tym Macieja Zienia i Teresy Kopias.
Goście zobaczyli ponad 50 pokazów mody producentów oraz znanych projektantów z Polski i zagranicy, m.in. pokaz mody „by Patrizia Gucci”, festiwal polskich producentów o nagrodę Anny Fendi.

Wieści-Kolekcja-Judyty-Psiuk

Wieści-Kolekcja-Judyty-Psiuk

Międzynarodowe Targi Mody powstały nie tylko z myślą o promowaniu już znanych na polskim rynku marek, ale były także szansą zaprezentowania umiejętności młodych projektantów. Wśród wielu nowych talentów szczególnie wyróżniali się studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Na stoisku uczelni oraz w trakcie pokazów można było podziwiać kolekcje ubrań, butów studentów Wydziału Wzornictwa WSSiP. Wszechstronne umiejętności młodych ludzi są wynikiem bogatej oferty programowej, nastawionej na rozwijanie indywidualnych talentów. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania jest jedyną w Polsce uczelnią łączącą wydziały wzornictwa, architektury, oraz filmu i fotografii w jednej placówce. Dodatkową szansą na rozwijanie swoich pasji jest możliwość darmowych studiów na drugim wybranym kierunku. Dzięki temu dokonania studentów WSSiP możemy tak często podziwiać w trakcie największych wydarzeń artystycznych w Polsce, właśnie takich jak Międzynarodowe Targi Mody.
JSS

Wieści reklama  WSSiP

Wieści reklama WSSiP