Sukces zapaśników AKS Piotrków

Osiem medali wywalczyli piotrkowscy zapaśnicy na 82. Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym, które rozegrane zostały w ostatni weekend w Radomiu. Łącznie podopieczni Henryka Grabowieckiego wywalczyli trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale.

Jako pierwszy złoto dla piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wywalczył David Szkodziński, który nie miał sobie równych w wadze do 55 kilogramów. Drugi złoty krążek dla Piotrkowa Trybunalskiego wywalczył Edgar Melkumov, który był bezkonkurencyjny w rywalizacji do 66 kilogramów. Na tym znakomite występy naszych zapaśników się nie skończyły.
Piotrkowianie świetnie spisali się w kategorii wagowej do 96 kg, gdzie całkowicie zdominowali rywalizację. Dwóch podopiecznych Henryka Grabowieckiego spotkało się w wielkim finale zawodów. Po bardzo ciekawym pojedynku Radosław Grzybicki pokonał 2:1 Łukasza Konerę.
Srebrny medal dla AKS wywalczył także Dawid Pawlik, który w kategorii do 84 kg przegrał dopiero w finale z Tadeuszem Michalikiem.

Zapaśnicy z grodu trybunalskiego wywalczyli także trzy brązowe medale. Największą niespodzianką jest brąz zdobyty przez zaledwie 18-letniego Mateusza Bernatka, w kategorii 60 kg. Oprócz utalentowanego nastolatka na najniższym stopniu podium stanęli także Michał Król w kategorii 74 kg oraz Andrzej Deberny w wadze do 120 kg.