Sulejów: Nowy nabytek w MZK

Ciągnik_TYM

Miejski Zakład Komunalny w Sulejowie zakupił nowy ciągnik rolniczy model TYM T1003.

Zakład rozwija i rozpowszechnia nowe technologie w procesie pracy. Ciągnik w parku maszynowym jest postępem w kierunku rozwoju profilu działalności firmy. Jest najwyższej klasy sprzętem generacji motoryzacyjnej, zawiera w swojej budowie ekonomiczny czterocylindrowy silnik wyposażony w intercooler. Sam sterownik urządzenia pozwala na zarządzanie pracą na uwrociach i przy jeździe wstecz. Wyposażony w zaczep przesuwny Scharmuller oraz hamulcową instalacje pneumatyczną dwu i jednoliniową.
Jego zaletą jest uniwersalność do wykorzystania przy różnych pracach. W porównaniu do starszych ciągników rolniczych jego użytkowanie jest bezpieczniejsze dla operatora ze względu na mniejszy hałas wydobywający się z urządzenia. Pracę w nim można wykonywać każdą porą roku ze względu na dostosowaną kabinę operatora. Ciągnik zbudowany jest z instalacji niepowodujących zagrożenia dla środowiska. Jest inwestycją na lata, ze względu na małe spalanie oraz pobór olejów. Optymalizacja procesu użytkowania maszyny zwiększa jego wydajność przy mniejszych nakładach ekonomicznych na proces eksploatacji. Umożliwia wykonywanie usług transportowych, służy utrzymaniu prac porządkowych ze względu na możliwość użycia dodatkowych elementów nakładanych.
Miejski Zakład Komunalny zakupił ciągnik do samodzielnego wykonywania prac porządkowych wykaszania i równania poboczy, wykonywania odwodnienia dróg tj. rowów a także do zimowego utrzymania dróg terenu miasta i gminy Sulejów.