Super Piotrki w Supermastersie

Wieści_Matuszewski

Na kortach OSiR-u w Inowrocławiu, rozegrano zorganizowany przez Polski Związek Tenisowy, Miasto Inowrocław i Kujawsko-Pomorski Związek Tenisowy – Turniej Nadziei Tenisowych – LETNI SUPERMASTERS 2012. W turnieju tym wystartowały najlepsze ósemki zawodników w Polsce w kategoriach do lat 12,13 i 14 zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.


Wśród doborowego grona „tenisowej śmietanki” wśród młodzików do lat 14 znalazło się dwóch zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. – Piotr Matuszewski i Piotr Miller, którzy spisali się wspaniale, w tym ostatnim w ich karierze turnieju młodzików.
Inowrocławski turniej rozgrywano tradycyjnie, najpierw w grupach, a następnie półfinały, finały i gry o miejsca. Oto wyniki rund grupowych młodzików do 14 lat:

grupa A
Piotr Matuszewski – Piotr Miller 7/5, 6/1
Konrad Słowik – Łukasz Kozielski 3/6, 4/6
Piotr Matuszewski – Łukasz Kozielski 6/0, 6/0
Piotr Miller – Konrad Słowik 6/2,6/2
Piotr Matuszewski – Konrad Słowik 6/4, 6/3
Łukasz Kozielski – Piotr Miller 6/1, 6/2
1. Matuszewski
2. Kozielski
3. Miller
4. Słowik

grupa B
Kacper Żuk – Mieszko Kwaśniewski 6/1, 6/0
Piotr Śmietana – Wiktor Radwan 3/6, 6/1, 16/14
Kacper Żuk – Wiktor Radwan 6/3, 6/3
Piotr Śmietana – Mieszko Kwaśniewski  6/0, 6/0
Kacper Żuk – Piotr Śmietana 6/4, 6/4
Wiktor Radwan – Mieszko Kwaśniewski 6/0, 6/0
1. Żuk
2. Śmietana
3. Radwan
4. Kwaśniewski

Mecze o miejsca:
Finał: Matuszewski – Żuk 6/4 5/7 6/1
Półfinał:
Matuszewski – Śmietana 7/5, 6/4
Żuk – Kozielski 6/0, 6/1
o 3.miejsce:
Śmietana – Kozielski 6/3, 3/6, 6/3
o 5. miejsce:
Miller – Radwan, walkower dla Millera
o 7. miejsce:
Słowik – Kwaśniewski walkower
Ostateczna kolejność zawodników:
1. Matuszewski Piotr – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
2. Żuk Kacper – KT Legia Warszawa
3. Śmietana Piotr – UKS Czarna
4. Kozielski Łukasz – UKS Beskidy Ustroń
5. Miller Piotr – TUKS Kozica Piotrków Tryb.
6. Radwan Wiktor – KS Górnik Bytom
7. Słowik Konrad – UKS Czarna
8. Kwaśniewski Mieszko – AZS Poznań

Zwycięstwo Piotrka Matuszewskiego potwierdziło, że jest on najlepszy w kategorii młodzików w kraju. Piąte miejsce Piotrka Millera także cieszy, tym bardziej, że w tegorocznym Supermastersie startował on z ostatniej, ósmej pozycji.
Jak dotąd ośmioro zawodników w historii TUKS Kozica uczestniczyło w tego rodzaju elitarnych, prestiżowych polskich turniejach. Przypomnijmy byli to: Maciek Smoła, Natalia Siedliska, Paweł Kozica, Michał Dembek, Wojciech Jantos, Michał Sikorski, Piotr Matuszewski i Piotr Miller.
Z powodu występu w inowrocławskim turnieju dwóch zawodników TUKS Kozica, nieukrywany powód do dumy miał trener koordynator – Wiesław Kozica. To z jego „trenerskiej ręki” wyszli wcześniejsi uczestnicy supermastersów tacy jak: Maciek Smoła, Paweł Kozica, Michał Sikorski i Piotrek Miller, czym niestety nie może pochwalić się, jak dotąd żaden szkoleniowiec pracujący na piotrkowskich kortach. Pozostali, czyli Natalia Siedliska, Michał Dembek, Wojtek Jantos i tegoroczny uczestnik Piotrek Matuszewski byli zawodnikami reprezentującymi TUKS Kozica, prowadzonymi przez swoich trenerów.
Kończy się tegoroczny letni sezon tenisowy. Piotrek Matuszewski i Piotrek Miller z dniem 1 listopada opuszczają już kategorię młodzików i żegnają się tym samym z Supermastersami. TUKS Kozica ma jednak znów kolejną „gwiazdkę”, która miejmy nadzieję „zaświeci” w Supermastersach. Jeśli kariera Wiktorii Molińskiej rozwijać się będzie prawidłowo, to będzie ona 9 zawodniczką TUKS Kozica, która wystartuje w tego typu elitarnych turniejach i 5 wychowanką trenera Wiesława Kozicy z „paszportem” Supermasters.