Świąteczna zbiórka książek i zabawek

Marek Mika

Rusza II edycja akcji zbiórki książek oraz zabawek, które Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości pragnie przekazać jako prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia potrzebującym dzieciom i młodzieży.

Co zrobić z niezniszczonymi, lecz niepotrzebnymi zabawkami i książkami? Najlepiej przekazać je na szczytne cele, aby mogły służyć innym! Tegoroczna akcja prowadzona będzie przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości od 05 do 16 grudnia we wszystkich placówkach KSWP, w tym w oddziale działającym na terenie województwa łódzkiego.
„Na cele akcji przekazywać można książki fabularne, lektury szkolne, słowniki, bajki, kolorowanki, a także maskotki, lalki, samochodziki, klocki, puzzle, czy też gry edukacyjne. Rzeczy te przekazane zostaną, jako prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin oraz maluchom przebywającym w szpitalach. Część z nich zasili również zasoby bibliotek oraz świetlic środowiskowych.” – mówi Marek Mika, Prezes KSWP.
Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych do dzielenia się z innymi przeczytanymi książkami oraz niepotrzebnymi zabawkami, które obecnie leżą bezużytecznie w naszych domach. Przekazywać można zarówno rzeczy nowe, jak i niezniszczone rzeczy używane.
„Akcja ma nie tylko szczytny cel – jest także wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru książek i zabawek w inny sposób, niż poprzez ich wyrzucanie” – mówi Marek Mika.
Warto dodać, że I edycja zbiórki książek i zabawek, która zainicjowana została przez KSWP zakończyła
się spektakularnym sukcesem. Zebrano przeszło 1 200 egzemplarzy bajek dla dzieci, podręczników, lektur szkolonych oraz książek fabularnych, a także ponad 300 maskotek i zabawek, które przekazano m.in.
na oddziały dziecięce w szpitalach, a także do Świetlic Środowiskowych, Bibliotek Publicznych oraz Klubów Seniora.
Placówka KSWP w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Sieradzka 10), w której przyjmowane będą książki i zabawki, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00. Szczegółowe informacje o Świątecznej Akcji można znaleźć również na stronie internetowej www.kswp.org.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 41 260 46 40.