Szkolenie dla przedsiębiorczych kobiet w Bełchatowie

Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego organizuje kolejne, drugie w tym roku bezpłatne szkolenie dla bezrobotnych kobiet z województwa łódzkiego pt. „Przedsiębiorczość kobiet 45+”. 2 marca szkolenie odbędzie się w Bełchatowie i skierowane będzie do kobiet z Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego.

– Ubiegłoroczne szkolenia cieszyły się dużym powodzeniem wśród kobiet z województwa łódzkiego, dlatego zdecydowałam się kontynuować cykl także w tym roku – mówi Joanna Skrzydlewska. – Bezrobocie w naszym regionie szczególnie dotkliwie odczuwają kobiety po 40 roku życia, a warsztaty z przedsiębiorczości to dla nich szansa nie tylko na zdobycie wiedzy, ale także na pracę. Wiem, że kilka uczestniczek ubiegłorocznych szkoleń założyło swoje firmy i nadal je prowadzą.
Podczas szkoleń kobiety uzyskają m.in. informacje o tym jak założyć firmę, jak napisać dobry biznesplan, gdzie szukać pieniędzy na założenie, ale też na prowadzenie działalności gospodarczej. Podczas szkoleń uczestniczki uzyskają także informacje dotyczące zakładania i prowadzenia coraz popularniejszych spółdzielni socjalnych.
W ubiegłym roku Joanna Skrzydlewska zorganizowała szkolenia dla bezrobotnych kobiet m.in. w Łodzi, Głownie, Skierniewicach, Radomsku, Zgierzu, Wieluniu i Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku, w styczniu, ze szkolenia skorzystały już kobiety ze Skierniewic, wzięło w nim udział 30 pań.

Szkolenie w Bełchatowie, którego współorganizatorem jest Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP, odbędzie się 2 marca (sobota) o godz. 10 w Sport Hotel Bełchatów przy ul. 1 Maja 63. Zgłoszenia chętnych przyjmuje do 26 lutego (liczba miejsc ograniczona) Arkadiusz Sopata pod nr tel. 604145311 lub mailem pod adresem: arek.sopata@poczta.onet.pl