To już nie będzie ta sama Łódź

NCŁ-wizualizacja

17 grudnia w EC1 oficjalnie zaprezentowano wizualizację Nowego Centrum Łodzi. Plany na rozwój miasta osobiście przedstawiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Według założeń Nowego Centrum Łodzi miasto wzbogaci się o ponad 20 nowych budynków. Będą one miały różne przeznaczenia – biurowe, usługowe, handlowe oraz mieszkalne. Dzięki analizom opracowanym przez najbardziej uznane firmy doradcze, Łódź ma prawo zakładać, iż będzie mogła w przyszłości zaoferować 8 tys. nowych miejsc pracy. To natomiast ma mieć istotny wpływ na zmianę negatywnej tendencji demograficznej, która od pewnego czasu trapi Łódź. Oprócz nowych możliwości w postaci miejsc pracy dla łodzian miasto stawia sobie inne cele związane z Nowym Centrum Łodzi. Przede wszystkim miasto chce postawić na komfort życia mieszkańców a także na zmianę wizerunku Łodzi. Stolica województwa łódzkiego według prezydent Hanny Zdanowskiej ma stać się miejscem, w którym dobrze się żyje, inwestuje i pracuje. Ponadto Nowe Centrum Łodzi według założeń ma być sercem miasta, które żyje niemal całą dobę.
Plan rozwoju miasta łódzki magistrat opracował wspólnie z PKP S.A. Gotowy jest już szczegółowy plan zagospodarowania przestrzennego Nowego Centrum Łodzi. Teraz wszystko w rękach radnych miejskich. Pomysł tego przedsięwzięcia zakłada, iż nowe centrum miasta zbudowane zostanie w sąsiedztwie Nowego Dworca Łódź Fabryczna, którego oddanie do użytku planowane jest w przyszłym roku. A zatem nowa wizytówka Łodzi będzie mieściła się w kwartale pomiędzy EC1 i ulicą Składową a także ulicami Targową i Kilińskiego. Do zagospodarowania jest ponad 12 hektarów. Tak naprawdę na tę chwilę nie jest określony termin, kiedy cały teren zostanie zabudowany.
W oficjalnej prezentacji wizualizacji Nowego Centrum Łodzi w EC1 przy ulicy Targowej w Łodzi oprócz Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej uczestniczyli prezes PKP -S.A. Jarosław Bator, dyrektor Nowego Centrum Łodzi – Błażej Moder oraz architekt miasta prof. Marek Janiak.

DR