Tomaszów: Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorczych kobiet

Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, serdecznie zaprasza kobiety z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic zainteresowane otwarciem własnej działalności gospodarczej na bezpłatne szkolenie pt. „Przedsiębiorczość kobiet 45+”, które odbędzie się 12 kwietnia.

Podczas warsztatów panie dowiedzą się m.in. jak napisać biznesplan, jak najkorzystniej rozliczać się z fiskusem, jakie dokumenty trzeba zgromadzić, by uruchomić firmę. Na szkoleniu kobiety dowiedzą się także o sposobach pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej na uruchomienie oraz prowadzenie działalności gospodarczej. Prowadząca zajęcia trenerka opowie też o zasadach działania spółdzielni socjalnych.
– Serdecznie zapraszam wszystkie panie, panów także jeśli będą zainteresowani przedsiębiorczością – mówi Joanna Skrzydlewska. – Bezrobocie niestety, dotyka kobiety, a szczególnie te po 40. roku życia i z myślą o nich organizuję te szkolenia. Własna firma to czasami jedyna szansa na pracę, ale wiele pań jest później zadowolonych ze swojej przedsiębiorczości.
Szkolenie zaplanowane w Tomaszowie jest kolejnym z cyklu warsztatów organizowanych przez eurodeputowaną Skrzydlewską w miastach województwa łódzkiego. W tym roku ze szkoleń skorzystały już panie z Bełchatowa, Skierniewic i Łodzi, a w ubiegłym roku warsztaty były w Radomsku, Głownie, Wieluniu, Łodzi, Skierniewicach, Zgierzu i Piotrkowie Trybunalskim.
Szkolenie w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się 12 kwietnia o godz. 16 w Ośrodku Kultury Tkacz przy ul. Nieborowskiej 50.
Zapisy chętnych pań (liczba miejsc ograniczona) przyjmuje do 9 kwietnia Małgorzata Nowak, pod nr. tel. 501 280 011 lub mailem pod adresem 3planeta@gazeta.pl