Tomaszów Maz.: Tydzień Antoniański

Przez tydzień, Tomaszów Mazowiecki stanie się kulturalną i duchową stolicą Polski, a to wszystko w ramach Tygodnia Antoniańskiego.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2015 roku radni Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim i radni Rady Powiatu tomaszowskiego, na wspólnej nadzwyczajnej sesji, wyrazili wolę ustanowienia Świętego Antoniego z Padwy patronem miasta Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego.
W Tomaszowie wydarzenia związane z 1050-leciem Chrztu Polski oraz ustanowieniem św. Antoniego patronem Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego odbędą się od 13 do 19 czerwca br. Na 13 czerwca 2016 roku zaplanowano rozpoczęcie Tygodnia Antoniańskiego. W tym czasie św. Antoni oficjalnie zostanie ogłoszony patronem Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Uroczystości zostaną zorganizowane przez miasto, powiat i Archidiecezję Łódzką. W przygotowanie tego przedsięwzięcia włączyło się szereg organizacji i szkół z tomaszowskiego regionu. Atrakcji podczas tego czerwcowego tygodnia z pewnością nie zabraknie. Odbędzie się m.in. koncert Piotra Rubika z Chórem i Orkiestrą, uroczysta Msza Święta na pl. Kościuszki, koncerty Mocnych w Duchu i Luxtorpedy a także wiele innych wydarzeń kulturalnych i religijnych. Szczegółowy program na stronie http://www.tomaszow-maz.pl.