Tomaszów Mazowiecki: „Weź przyszłość w swoje ręce”

Wieści "Weź przyszłość w swoje ręce"

17 grudnia 2014 roku o godzinie 10:00 w Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się Druga Młodzieżowa Konferencja Przedmaturalna pod hasłem „Weź przyszłość w swoje ręce”. Celem konferencji jest zapoznanie tegorocznych maturzystów z życiem studenckim oraz pomoc w wyborze kierunku studiów. Dzięki prelekcjom i wykładom, młodzi ludzie z Tomaszowa i okolic, zapoznają się z systemem nauczania na Uniwersytecie Łódzkim, poznają, programy studenckich wyjazdów zagranicznych i praktyk zawodowych, a także możliwości uzyskania stypendiów.Wieści "Weź przyszłość w swoje ręce" Wśród zaproszonych gości i prelegentów znajdą się ludzie świata nauki, biznesu i sportu, ludzie posiadający ciekawe pasje i hobby. Ponadto grono doradcze ze stanowiska kompleksowej obsługi przyszłego studenta podpowie, które kierunki to kierunki przyszłości i po jakich można osiągnąć karierę zawodową. Stres przed egzaminami maturalnymi to rzecz zupełnie naturalna, ale organizatorzy przekażą uczestnikom kilka technik jak z nim walczyć. W programie konferencji znalazł się również wykład podczas którego specjaliści przedstawią porady antystresowe, które pozwolą przyszłym Maturzystom spokojnie podejść do matury i wejść w dorosłe życie. Matura w życiu młodego człowieka, to czas intensywnej nauki, dlatego w przerwach między prelekcjami do aktywności i rekreacji zachęcać będą występy grupy i pary tanecznej, grupa sztuk walki oraz występ uczniów szkoły muzycznej.Wieści "Weź przyszłość w swoje ręce" Podczas konferencji, studenci Turystyki i Rekreacji finalizować będą akcję „Szlachetna paczka”. Miejmy nadzieję, że czas przedświąteczny, tak radosny dla wielu rodzin pozwoli zebrać rekordową ilość niezbędnych rzeczy dla potrzebujących, co sprawi iż na ich twarzach zagości uśmiech podczas świąt Bożego Narodzenia. Organizatorami i gospodarzami konferencji będą studenci trzeciego roku Turystyki i Rekreacji Filii Uniwersytetu Łódzkiego, dla których jest to kolejna możliwość zdobycia doświadczenia w organizowaniu profesjonalnych eventów i spotkań biznesowych.
Naszymi patronatami medialnymi są Radio Fama, Telewizja TV Tomaszów, Wieści Gazeta Regionalna oraz tomaszowski informator tygodniowy. Natomiast patronatem honorowym konferencję objęło Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.
Jeżeli nie wiesz co zrobić ze swoją przyszłością, weź udział w konferencji a organizatorzy pomogą Ci ją zaplanować. Organizatorzy zapraszają na świetne prelekcje i wiele, wiele niespodzianek. Zapewniają również, że nie będzie to czas zmarnowany. Serdecznie .
Więcej informacji znajduję się na profilu wydarzenia na portalu facebook: www.facebook.com/wezprzyszloscwswojerece