Tomaszów: „Weź przyszłość w swoje ręce”

Wieści konferencja Filia UŁ

Koło Naukowe „Globtrotter” i Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zapraszają do udziału w Pierwszej Młodzieżowej Konferencji Przedmaturalnej „Weź przyszłość w swoje ręce”.
Mając na uwadze dylematy towarzyszące licealistom stających przed wyborami dotyczącymi własnej przyszłości, kierunku studiów, rozwoju, przedmiotów maturalnych – Koło Naukowe „Globtrotter” działające przy Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim organizuje konferencję pt. „Weź przyszłość w swoje ręce”. Celem konferencji jest pomoc maturzystom w zaplanowaniu kierunku studiów i ścieżki kariery zawodowej. Konferencja odbędzie się 9 stycznia 2014 r. w budynku Filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim. W programie konferencji m.in. porady:
– Jak wybrać studia? Plusy i minusy studiowania w małym i dużym mieście. A może studia za granicą? Co wybrać? Studia dzienne czy zaoczne?
– Dobierz Studia do swoich zainteresowań, kierunek pasujący do twojej osobowości.
– Kierunki przyszłości, kierunki zamawiane (po nich zawsze znajdziesz dobrą pracę).
– Jak wygląda rekrutacja (na przykładzie rekrutacji na UŁ).
– Kariera po kierunkach oferowanych przez Filię UŁ.
– Matura? No stress. Porady antystresowe przed maturą i wejściem w dorosłe życie.
– Stacje doradcze. Masz pytania? Przyjdź na Stanowisko kompleksowej obsługi przyszłego studenta. Pomożemy!

Ponadto organizatorzy zaplanowali prelekcje zaproszonych gości: ludzi świata nauki, sportu, mediów, doradców z biura kariery zawodowej UŁ, studentów i licealistów. Podczas konferencji odbędzie się również aukcja charytatywna obrazów autorstwa studentek Filii UŁ. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wieści Gazeta Regionalna objęła patronat medialny nad Konferencją. Więcej o konferencji: Weź przyszłość w swoje ręce