Tomaszowscy funkcjonariusze na podium

Wieści_patrol roku

W dniach 21 – 23 sierpnia w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z/s w Sieradzu odbywały się Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji pod nazwą „Patrol Roku”. W zawodach wzięło udział 50 funkcjonariuszy, reprezentujących wszystkie Komendy Powiatowe i Miejskie Policji województwa łódzkiego oraz Oddział Prewencji Policji w Łodzi.

Wieści_patrol roku

Wieści_patrol roku

Rywalizacja pomiędzy dwuosobowymi patrolami, rozgrywana była w sześciu konkurencjach obejmujących: test wiedzy policyjnej, interwencje policyjne, pierwszą pomoc przedmedyczną, techniki obezwładniania, strzelanie sytuacyjne oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód. Zwycięskim „Patrolem roku” okazała się reprezentacja komendy z Wielunia. Tuż za nią uplasowali się policjanci z łódzkich Oddziałów Prewencji. Reprezentujący tomaszowską komendę funkcjonariusze – st. sierż. Sebastian Machalski oraz st. post. Jarosław Florczyk zajęli w zawodach trzecie miejsce. O ich uczestnictwie w turnieju zadecydowało osiągnięcie najlepszego wyniku z testów przeprowadzonych na szczeblu powiatowym. Na co dzień funckcjoanriusze Ci pełnią służbę w Referacie Patrolowo Interwencyjnycm Wydziału Prewencji. Wszystkim wyróżnionym gratulacje złożył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Cezary Popławski, który wręczył puchary oraz nagrody pieniężne za zajęcie miejsc na podium. W uroczystym zakończeniu turnieju wziął udział także I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Maz. mł. insp. Wojciech Tatar.

Wieści patrol

Wyróznieni funkcjonariusze oraz Zastepca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Jacek Pietrzak i Kierownik Referatu Patrolowo Inerwencyjnego asp.sztab. Marek Musiał.