Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego

Wieści bieg tomaszowski

9 września w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się 31. Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego.

Zarząd Miejskiego TKKF oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim jako główni organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników biegania do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej imprezie. Start i meta usytuowane są na stadionie OSiR-u ul. Nowowiejska 9/27. W imprezie tradycyjnie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 9.00 do godz.10.30 w sekretariacie imprezy (główne wejście do hali OsiR). Do biegu na dystansie 10 km można już się zgłaszać drogą elektroniczną pod adresem www.osirtomaszow.pl.
Zakończenie imprezy (dekoracja i wręczenie nagród) zaplanowane jest na 13.30 a następnie przeprowadzone zostanie losowanie nagród wśród uczestników biegów na 3 km i 1500 m. Trasa biegu na dystansie 10 km prowadzić będzie ulicami: Nowowiejska, Park Miejski, Warszawska, Konstytucji 3-go Maja, Nadrzeczna, Zgodna, Majowa, Nowowiejska. Biegacze będą mieli do pokonanie dwie takie pętle.
Wpisowe za udział na 10 km wynosi – 20 zł., płatne na konto organizatora do 2 września, po tym terminie 30 zł., na 3 km i 1500 m – 2 zł. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymują dyplom, pamiątkowy znaczek oraz wezmą udział w losowaniu wielu upominków rzeczowych w tym dwóch rowerów górskich oraz olbrzymiej maskotki. Każdy uczestnik biegu na 10 km otrzyma okolicznościowy medal.
Bieg poświęcony jest wybitnemu polskiemu sportowcowi, mistrzowi olimpijskiemu z Moskwy na dystansie 3000 m z przeszkodami. Popularny Bronek w 1981 roku zginął w wypadku samochodowym na moście w rodzinnym Grudziądzu. Rok później odbył się pierwszy bieg tomaszowski i od tej pory pamięć wybitnego lekkoatlety biegacze czczą rywalizacją sportową.

www.tomaszow-maz.eu