Tomaszowskie „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

Na terenie Tomaszowa Mazowieckiego akcja „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja br. W ramach tej akcji przygotowane zostały przez tomaszowski samorząd miejski dwie imprezy: Wodna Majówka (1-2 maja) oraz Rodzinny Piknik – Majówka Pod Grotami (3 maja).

Akcja „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, realizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Telewizją Polską S.A. to akcja podsumowująca 10 lat obecności Polski w UE. W trakcie kampanii w całej Polsce prezentowane będę przedsięwzięcia i inwestycje dofinansowane z Funduszy Europejskich.
Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki zgłosiła do ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” dwa przedsięwzięcia i inwestycje dofinansowane z Funduszy Europejskich, które poprawiają oblicze naszego regionu oraz jakość życia mieszkańców.

„WODNA MAJÓWKA” zorganizowana zostanie na Basenie Zespołu Szkół Nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim ul. Ostrowskiego 14 powstałym w wyniku realizacji projektu pn.: „Budowa basenu przy Zespole Szkół Nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim – rozbudowa infrastruktury poszerzającej ofertę kształcenia przez całe życie”.
Wodna Majówka to oferta zajęć, gier i zabaw dla niepełnosprawnych i dzieci w promocyjnej cenie.
Wstęp dla wszystkich w dniach 01-02 maja 2014 r. – 3,50 zł
1 maja od 15.00 – 22.00
2 maja od 8.00 – 22.00

„RODZINNY PIKNIK POD GROTAMI” zorganizowany zostanie 3 maja w godzinach 12.00 – 17.00 w Grotach Nagórzyckich (ul. Pod Grotami 2/6 w Tomaszowie Mazowieckim), które zostały udostępnione zwiedzającym w wyniku realizacji projektu pn.: „Zabezpieczenie i adaptacja wyrobisk Grot Nagórzyckich w Tomaszowie Mazowieckim na podziemną trasę turystyczną”.
Główne atrakcje pikniku to:
– występy zespołu folklorystycznego;
– inscenizacja „Urabianie piasku z grot”;
– inscenizacja „Groty Nagórzyckie w legendach”;
– inscenizacja „Przyjazd turystów do grot przed 100 laty”;
– gry i zabawy dla dzieci.
Wstęp na piknik – bezpłatny.

Ponadto w trakcie pikniku prezentacja stałych i czasowych ekspozycji:
– tematyczne „przystanki” na trasie podziemnej (górnicy, zbój Madej, legenda o diable nagórzyckim, hutnictwo szkła);
– wystawy w nowo zbudowanym budynku obsługi turystów ( wielkoformatowe zdjęcia archiwalne w audytorium, ekspozycje w holu wejściowym: „Znaleziska w zakamarkach grot”, „Świat choinkowych bombek” , ekspozycje w holu wyjściowym: „Historia piaskiem pisana „ „Wyczarowane z piaskowca…”,
„Magia kamieni” i „Egzotyczne pejzaże „Białej Góry”.

Dni otwarte zostaną objęte dedykowaną promocją w mediach, ponadto, na specjalnie uruchomionej stronie internetowej akcji znajdą się informacje o każdym projekcie wraz z opisem atrakcji oferowanych przez beneficjenta.