Tragiczny wypadek w Łodzi

Wieści wypadek tramwajowy w Łodzi

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 6 stycznia 2014 roku przed godziną 13.00 na ulicy Piotrkowskiej w rejonie ulicy Radwańskiej w Łodzi. Na miejscu trwają oględziny i zabezpieczanie śladów, zapisu monitoringów a także ustalanie świadków. Zatrzymany został 34-letni motorniczy tramwaju, który kierował pojazdem mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Zginęły dwie potrącone osoby.

Jak wynika z wstępnych ustaleń tramwaj linii 16 jadący w kierunku centrum, nie zatrzymał się na przystanku i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na przejściu dla pieszych potrącił trzy kobiety, dwie z nich poniosły śmierć na miejscu ( 77 i 72 lata). 75-latkę w stanie ciężkim przewieziono do szpitala gdzie lekarze walczą o jej życie. Tramwaj uderzył także w jadącego prawidłowo opla ( pojazd skręcał na zielonym świetle w lewo z ulicy Radwańskiej ), którego 37-letni kierowca także został hospitalizowany. Zatrzymał się dopiero po około 100 metrach dzięki reakcji pasażerów, którym na szczęście nic się nie stało.
Wiadomo już, że motorniczy pracował od 6.00 rano i miał już kończyć zmianę. Do dokładnych badań pobrano od niego krew. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
KWP w Łodzi