Trzy pytania do…

Arena Lodowa_Tomaszow

Marcina Witko, prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego.

Rok 2017 zmierza ku końcowi. To dobry czas na podsumowania. Można mówić o wielu inwestycjach, ale z których jest Pan najbardziej zadowolony?

Nie sposób wymienić jedną, bo jest ich bardzo dużo. Arena Lodowa, zakup nowoczesnych, hybrydowych autobusów, ograniczenie Strefy Płatnego Parkowania, szereg inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego, działania zmierzające do poprawy jakości powietrza, nowe nawierzchnie dróg… mógłbym tak wymieniać jeszcze długo.

Arena Lodowa to powód do dumy dla Pana, ale i również dla Tomaszowian. Oficjalne otwarcie już za nami…

To na pewno jest duma Tomaszowa Mazowieckiego, ale jest to również obiekt strategiczny Ministerstwa Sportu i Turystyki i przyczyni się do radości wielu Polaków, dzięki sukcesom panczenistów. Arena z pewnością też wypromuje nasze miasto na świecie. Obiekt jest przystosowany do organizowania zawodów sportowych rangi krajowej i międzynarodowej. Już w marcu odbędą się u Nas pierwsze Mistrzostwa Świata. Najlepszą rekomendacją dla nas jest ocena panczenistów, którzy lokują nasz obiekt na światowym poziomie. Jej kubatura to 292 000 m3 . Oprócz toru długiego w obiekcie znajduje się boisko do hokeja, w pełni wyposażone sale konferencyjne i sala do ogólnej rozgrzewki. W ramach inwestycji powstały również rozkładane boiska do piki siatkowej, piłki ręcznej, koszykówki, korty tenisowe oraz tartanowa bieżnia. Trybuny stałe i rozkładane pomieszczą około 3 tys. widzów. Obsługą Areny będzie zajmowała się spółka Tomaszowskie Centrum Sportu. Koszt inwestycji to ponad 50 mln zł. Niemal 20 mln zł to dofinansowanie z ministerstwa.

Arena będzie idealnym miejscem na organizowanie imprez sportowych na dużą skalę. A z jakich atrakcji mogą skorzystać mieszkańcy oraz wszyscy zainteresowani aktywnością na lodzie?

Już od 18 grudnia wszyscy miłośnicy łyżew mogą korzystać z pierwszej ogólnodostępnej ślizgawki – toru długiego. Będzie ona dostępna przez 7 dni w tygodniu. Niebawem uruchomimy również lodowisko środkowe, do hokeja.

Dziękuję za rozmowę.
Rozmawiała Agnieszka Wilczyńska