Turniej Piłkarski Skrzydlewska Cup 2014

Wieści Skrzydlewska CUP 2014

Trzecia edycja Turnieju Piłkarskiego Skrzydlewska Cup rozpocznie się tydzień przed Wielkanocą a zakończy 16 maja finałem na Orliku XXVI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

Patronat nad imprezą objął Andrzej Biernat, minister sportu, który ufunduje puchar dla najlepszego zawodnika Skrzydlewska Cup 2014. Zapisy do tegorocznej imprezy ruszą 10 marca, a pierwsze mecze eliminacyjne zostaną rozegrane 14 kwietnia.
– Zaczynamy i kończymy wcześniej ze względu na szkolny kalendarz. Maj, a szczególnie jego druga połowa i początek czerwca to czas zielonych szkół i innych wycieczek, więc bywa, że szkoła wystawiłaby drużynę, ale nie ma w niej kto grać – mówi Joanna Skrzydlewska. – Zależy mi, aby wszystkie zespoły, które mają na to ochotę zagrały w turnieju, stąd ta zmiana.
Turniej jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego. Mecze są rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz klasy IV – VI, każda szkoła z Łodzi i regionu może zgłosić maksymalnie dwie drużyny – po jednej w każdej kategorii wiekowej. Mecze eliminacyjne będą rozgrywane na boiskach typu Orlik w Łodzi i województwie, mecze II rundy oraz półfinały rozegrane zostaną na Orlikach w Łodzi, a finał – w obu kategoriach wiekowych – na Orliku XXVI LO Łodzi.
– Jak zawsze każdy zawodnik dostanie koszulkę i spodenki piłkarskie, zalecamy by zespoły przebierały się przed meczem. Sędziowie nie będą mieć problemu z rozróżnieniem drużyn, mamy znaczniki – tłumaczy Joanna Skrzydlewska.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody m.in. komplety strojów piłkarskich, bezpłatne bilety na mecz T-Mobile ekstraklasy na stadionie Widzewa. Drużyny, które wygrają turniej mają także zapewniony profesjonalny trening z Michałem Probierzem, byłym piłkarzem i szkoleniowcem m.in. Widzewa, który odbędzie się na głównej płycie stadionu Widzewa przy al. Piłsudskiego. Opiekunowie zwycięskich drużyn wyjadą na weekend do atrakcyjnego ośrodka wypoczynkowego, zaprasza Joanna Skrzydlewska.
W organizacji turnieju, podobnie jak przed rokiem, pomagają byli piłkarze Widzewa: Tadeusz Gapiński i Wiesław Wraga, którzy sędziują mecze eliminacyjne. Tytułów sprzed roku bronią łódzkie szkoły: SP 205 w kategorii klas I – III oraz SP 55 w kategorii klas IV – VI. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 55 dwa razy wygrała Skrzydlewska Cup, jeśli zagra w tym roku będzie walczyć o trzeci złoty medal z rzędu.
Zapisy do turnieju przyjmujemy od 10 marca do 5 kwietnia do godz. 17. Można je wysłać mailem na adres: m.pawlak@skrzydlewska.eu lub faksem pod nr 042 633 44 22 albo dostarczyć osobiście do łódzkiego Biura Poselskiego Joanny Skrzydlewskiej przy ul. Piotrkowskiej 111, od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 17.
Harmonogram Skrzydlewska Cup 2014
10 marca – 5 kwietnia – zapisy
14 kwietnia – 8 maja – eliminacje
9 maja – losowanie II rundy
12 – 14 maja – II runda i półfinały
16 maja – finał