Tytoń i papierosy bez akcyzy

Wieści policja Piotrków, handel nielegalnym tytoniem

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 42-latka, który miał w samochodzie tytoń i papierosy bez akcyzy. Mężczyzna próbował oszukać Skarb Państwa na prawie 11 tys. zł.

Piotrkowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informację o wyrobach tytoniowych pochodzących z nielegalnego źródła. 1 czerwca wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Łodzi około godziny 7.00 na terenie gminy Rozprza zatrzymali mężczyznę, który miał w samochodzie papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Stróże prawa znaleźli w pojeździe renault scenic kilka worków jutowych wypełnionych nielegalnym towarem. Policjanci łącznie zabezpieczyli 4 kg tytoniu i 600 paczek papierosów różnych marek.
Wartość zabezpieczonego mienia to 8800 złotych. Straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego szacuje się na prawie 11 tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna odpowie z kodeksu karnego skarbowego. 42-latkowi grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
KMP w Piotrkowie