Ufaj, ale sprawdzaj…

„Ufaj, ale sprawdzaj” pod takim hasłem w całej Polsce Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął kampanię informacyjną skierowaną do konsumentów powyżej 50. roku życia.

– Celem akcji jest edukowanie konsumentów narażonych na nieetyczne praktyki handlowe przedstawicieli operatorów – opowiada Bartłomiej Krasiński, Miejski Rzecznik Konsumentów.
– Działania Urzędu Komunikacji Elektronicznej kierowane są przede wszystkim do konsumentów mających niewystarczającą wiedzę na temat zasad panujących na rynku telekomunikacyjnym. Przez to są podatni na zabiegi marketingowe wykorzystujące niewiedzę na temat uprawnień i obowiązków użytkowników usług telekomunikacyjnych – wyjaśnia rzecznik.

W ramach kampanii w całej Polsce odbywają się spotkania oraz seminaria dla mieszkańców, podczas których specjaliści z UKE opowiadają jak przestrzec się przed oszustami. Podobne będzie i w naszym mieście.

Miejski Rzecznik Konsumentów oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów zapraszają mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego na spotkanie, które odbędzie się 21 lutego w sali numer 1 Urzędu Miasta przy Pasażu Karola Rudowskiego 10.

www.piotrkow.pl