Uprawiali konopie indyjskie

narkotyki

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ustalili, że na jednej z posesji w powiecie tomaszowskim, może być prowadzona uprawa konopi indyjskich.

10 listopada 2015 roku o godzinie 6:00, wspólnie z tomaszowskimi policjantami weszli do domu podejrzewanego. W mieszkaniu wyczuli charakterystyczną woń narkotyków. Na strychu u 24-latka zamiast prania na sznurach wisiały krzewy konopi. Przy roślinach kryminalni zauważyli trzy kartony, w których zapakowanych było 59 dilerek z marihuaną. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kolejne porcje narkotyków ukryte w różnych sprzętach domowych. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 26 kilogramów marihuany, w tym 12 kilogramów suszu i 39 krzewów. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosi 780 tysięcy złotych.
24-letni podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek miejscowej prokuratury tomaszowski sąd aresztował go na trzy miesiące. Mężczyzna nie był w przeszłości notowany, policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

KWP w Łodzi