Utrudnienia w ruchu w Bełchatowie

Jutro wystartuje Bieg Uliczny „Bełchatowska Piętnastka, którego trasa będzie przebiegać ulicami miasta. W związku z tym na kierowców będą czekać utrudnienia.

Bieg wystartuje jutro o godz. 12.00. W związku z tym w godzinach 12:00-14:00 na kierowców będą czekać następujące utrudnienia w ruchu:

– w godz. 11:00-14:45 ul. Dąbrowskiego (na odcinku od skrzyżowania z ul. Okrzei do skrzyżowania z ul. 1-go Maja) będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

– w godz. 12:00-14:30 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicach: ul. Dąbrowskiego – na odcinku od pl. Wolności do ul. 1-go Maja, ul. Kempfinówka – na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Grota-Roweckiego, ul. Sienkiewicza – na docinku od ul. Słonecznej do ul. Kempfinówki, ul. Słoneczna – na odcinku od ul. Kujawskiej do ul. Sienkiewicza, ul. Olsztyńska – na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Wielkopolskiej, ul. Okrzei – na odcinku od ul. Dąbrowskiego do Staszica.

– w godz. 12:00-14:30 całkowicie z ruchu zostaną wyłączone: ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Okrzei do ul. 1-go Maja, ul. Wąska, ul. Zielona, ul. Harcerska, ul. Promienna, ul. Jasna, ul. Targowa, ul. Kujawska.

-na czas wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Olsztyńskiej wyznaczony zostanie objazd ulicami: Olsztyńska – Mazowiecka – Słoneczna – Sienkiewicza.

-na czas wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Sienkiewicza wyznaczony zostanie objazd ulicami: Sienkiewicza – Kempfinówka – Czyżewskiego – Wschodnia.

-na ul. Staszica na odcinku od wjazdu na boiska treningowe GKS Bełchatów do ul. Promiennej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Bełchatowska Piętnastka to bieg uliczny, który odbędzie się w tym roku już po raz szesnasty. Bieg cieszy się coraz większą renomą i uznaniem, a z roku na rok liczba jego uczestników stale rośnie. Bieg odbędzie się na dystansie 15 kilometrów. Zawodnicy wystartują przy hali sportowej „Energia” i pokonają trzy okrążenia ulicami miasta: START ul. H. Dąbrowskiego – Gen. Ludwika Czyżewskiego – Wąska – Kempfinówka – H. Sienkiewicza – Słoneczna – Chełmińska – Wielkopolska – Łódzka – Olsztyńska – Wschodnia – Harcerska – St. Staszica – Promienna – Jasna – S. Okrzei – H. Dąbrowskiego META. Po biegu, wśród jego uczestników, rozlosowane zostaną nagrody. Dodatkowo dla miłośników nordic walking oraz osób, które nie czują się na siłach, by pokonać dystans 15 kilometrów zorganizowany będzie  bieg rekreacyjny  na dystansie 5 km czyli jednego okrążenia. Start biegu rekreacyjnego nastąpi wspólnie z biegiem głównym, o godz. 12.00 z ul. Dąbrowskiego przy Hali Energia.. Organizatorem „Piętnastki” oraz biegu rekreacyjnego jest  Prezydent Miasta Bełchatowa, współorganizatorem Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Klub Biegacza „Spartakus”.

www.belchatow.pl