Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Uwaga na złodziei !!! | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Uwaga na złodziei !!!

Wieści policja

Policja apeluje, żeby nie wpuszczać nieznajomych do domu !!! 1 sierpnia Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim został powiadomiony przez 91-letnią piotrkowiankę o kradzieży pieniędzy i dokumentów z jej mieszkania.

Mundurowi ustalili, że około godziny 8.40 do mieszkania jednej z lokatorek bloku przy ulicy Belzackiej zapukała kobieta w wieku około 40 lat i podając się za pracownika socjalnego poinformowała, że starsza pani dostanie podwyżkę emerytury i poprosiła o dowód osobisty oraz ostatni odcinek świadczenia. Kobieta zapytała także o stan zdrowia 91-latki i stwierdziła, że za chwilę przyjdzie jej koleżanka i przyniesie pas leczniczy na wskazane dolegliwości. Rozmówczyni wyszła z mieszkania, a po chwili do mieszkania pokrzywdzonej przyszła druga kobieta, w wieku około 30 lat, która oświadczyła, że chce zbadać pokrzywdzoną i dobrać odpowiedni dla niej pas leczniczy na kręgosłup. Kiedy zawiadamiająca podniosła bluzkę na wysokość głowy, kobieta wykorzystując nieuwagę zabrała leżący na lodówce portfel, w którym było 130 złotych i dokumenty.

Policjanci po raz kolejny apelują do osób starszych, aby nie wpuszczały nieznajomych do mieszkania. Złodzieje i oszuści podają różne preteksty, aby łatwowierni ludzie wpuścili ich do środka. W przypadku jakiejkolwiek podejrzanej sytuacji należy natychmiast powiadomić Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

KMP w Piotrkowie