VII Dyktando Kleszczowskie

W niedzielę 22 maja w auli Kompleksu SOLPARK odbędzie się siódma edycja Dyktanda Kleszczowskiego. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, a honorowy patronat objął Wójt Gminy Kleszczów.

Rejestracja uczestników dyktanda będzie prowadzona do 20 maja. Zgłaszać można się indywidualnie. Szkoły mogą zgłaszać grupy uczestników. Szkoła reprezentowana przez najliczniejszą grupę uczestników może liczyć na upominki ufundowane przez sponsora.

Potwierdzanie rejestracji uczestników będzie prowadzone 22 maja od godz. 15.30 do 16.45. Dyktando rozpocznie się o godz. 17.00. Rywalizacja odbywać się ma w trzech kategoriach: gimnazjaliści, licealiści, open. Po zakończeniu pisania, o godz. 18 uczestnicy zostaną zaproszeni na przerwę kawową. W tym czasie będą mogli obejrzeć wystawę fotograficzną „W zwierciadle wielkich mistrzów”, przygotowaną przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.

Organizatorzy przyzwyczaili nas do tego, że każdej edycji Dyktanda Kleszczowskiego towarzyszyła dodatkowa impreza o charakterze kulturalnym (np. spotkanie autorskie lub koncert). Nie inaczej będzie w tym roku. Zaplanowany został spektakl Teatru Strefa Otwarta z Wrocławia „H(2)O” czyli Hamlet i Ofelia na motywach „Hamleta” W. Szekspira. Wystąpią w nim aktorzy Anna Rakowska (w roli Ofelii) oraz Piotr Misztela (Hamlet). Początek – godz. 18.30. Wstęp na spektakl wolny, ale liczba miejsc – ograniczona.

Wyniki VII Dyktanda Kleszczowskiego zostaną ogłoszone 27 maja.