W Skierniewicach stanął pierwszy Gotówkomat

osoba_gotowkomat

Jest samoobsługowy, wyglądem przypomina bankomat, ale jego możliwości to nie tylko wypłata gotówki. W tych samoobsługowych punktach finansowych można wziąć pożyczkę, a już wkrótce – skonsolidować kredyty, wykupić ubezpieczenie czy zapłacić rachunki.

Na terenie kraju zainstalowano już dwadzieścia Gotówkomatów, w tym roku ich sieć ma liczyć kilkaset. W Skierniewicach pierwsze urządzenie stanęło w Centrum Handlowym Dekada. W okolicy jest dostępne m.in. w Łodzi w Galerii Łódzkiej.
Nowy kanał dystrybucji usług finansowych nie wymaga korzystania z Internetu ani posiadania konta w banku. Jednocześnie zapewnia wysokie bezpieczeństwo transakcji dzięki systemowi podwójnej weryfikacji klienta – przez maszynę oraz na bieżąco przez pracownika firmy, z której oferty korzystamy. Gotówkomat wypełnia ważną lukę na rynku usług finansowych. Mimo coraz szerszego korzystania przez Polaków z nowoczesnych technologii i serwisów bankowych, nadal jesteśmy krajem, w którym mocno stoi gotówka. Wykluczenie finansowe jest u nas na jednym z wyższych poziomów w Europie, stąd potrzeba projektowania usług, które dostępne będą dla klienta o różnych możliwościach.
Według Sylwii Witoszyńskiej, prezes spółki Gotówkomat Polskie Płatności, oferta ma spore szanse, aby na stałe zagościć na polskim rynku. „Kończymy okres pilotażowy, w którym zainstalowaliśmy 20 urządzeń w centrach handlowych na terenie całej Polski. Zainteresowanie klientów jest duże, nawet bez wsparcia marketingowego. To dla nas cenna obserwacja, bo przecież wprowadzamy ofertę, jakiej dotychczas w ogóle nie było. To dobry start do dalszego rozwoju usługi” – mówi Witoszyńska. „Już wkrótce zaoferujemy klientom opłacanie rachunków czy zakup ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych. Dojdą też kolejne firmy pożyczkowe” – dodaje.