Weekend pełen koncertów

dni-tomaszowa 2016

Nadchodzący weekend (25-26 czerwca br.) zapowiada się niezwykle koncertowo. Wiele miast z naszego regionu będzie obchodziło swoje święto.

W piątek (24.06) startują Dni Tomaszowa Mazowieckiego. Tradycyjnie święto rozpocznie defilada powietrzno-lądowa 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Później na scenie zobaczymy lokalnych artystów. Wieczorem wystąpi Orkiestra Wojskowa z Bytomia, a tuż po niej, publiczność do tańca porwie zespół OMEGA. W sobotę, o godz. 14 na pl. Kościuszki rozpocznie się blok koncertowy zespołów wielu kultur. Przed publicznością wystąpi także znany satyryk i artysta kabaretowy – Marcin Daniec. Następnie impreza przeniesie się na Tomaszowskie Błonia, gdzie po raz pierwszy odbędą się konfrontacje muzyczne o Nagrodę Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Gwiazdą wieczoru będzie SARSA. W niedzielę wystąpi zespół FBI. Później na scenie pojawią się: PAPA D., Indios Bravos i Grubson. Na zakończenie będzie pokaz sztucznych ogni.
Dni Bełchatowa 2016 zostaną zorganizowane na Błoniach przy Muzeum Regionalnym. W sobotę, 25 czerwca, gwiazdą ma być Andrzej „Piasek” Piaseczny. Nowością będzie pokaz laserowy do muzyki na żywo. W niedzielę odbędzie się m.in. koncert Donatana i Cleo oraz Patryka Kumóra. Tego dnia wystąpi też legenda polskiej sceny, Krzysztof Krawczyk. Po koncercie przewidziano zabawę z DJ-em. Warto dodać, że 24 czerwca na scenie plenerowej przy MCK PGE Gigantach Mocy odbędą się koncerty rockowe. Wystąpią zespoły Belhaven, AFT2, Mobilizacja i gwiazda wieczoru Proletaryat.
25 i 26 czerwca odbędą się również Dni Wolborza. W sobotę gwiazdą wieczoru będzie Robert Janowski, ale nie zabraknie też disco polo. W niedzielę będzie koncert Urszuli z zespołem.
Warto zaznaczyć, że również w w Radomsku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego pn. WSCHÓD – ZACHÓD – ZBLIŻENIA. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez kulturalnych naszego regionu. Podczas dwóch dni festiwalu (25-26.06.br.) Radomsko rozbrzmiewać będzie muzyką chóralną od pieśni cerkiewnych, dumek ukraińskich poprzez muzykę polską do utworów współczesnych kompozytorów zachodnioeuropejskich.
Z kolei burmistrz Opoczna Rafał Kądziela zaprasza 25 czerwca nad opoczyński zalew na Piknik Profilaktyczny „W Opocznie odpoczniesz”. Głównymi atrakcjami będą koncerty: Jose Torres & Havana Dreams, Łysa Góra, Sufler, a także widowisko Tańczące Fontanny.

dni Tomaszowa

dni Tomaszowa


JP