Weekend pełen koncertów

Nadchodzący weekend (26-28 czerwca br.) zapowiada się niezwykle koncertowo. Wiele miast z naszego regionu będzie obchodziło swoje święto.

Swoje święto będą obchodziły m.in.: Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Radomsko, Tomaszów Mazowiecki, Kleszczów czy Wolbórz.
W piątek (26.06) startują IMIENINY PIOTRKÓW 2015, czyli Dni Miasta. Tradycyjnie święto Piotrkowa rozpocznie się Jarmarkiem Trybunalskim. W pierwszy dzień świętowania aktywnie włączy się restauracja GulJana & Metropoli Spa, która tego dnia obchodzić będzie drugie urodziny. Z tej okazji lokal przygotował atrakcje dla dzieci oraz koncerty znanych wykonawców, wystąpią Grzegorz Turnau & Sikorowski, zespoły Power of Trinity oraz Tacy Sami (Lady Pank show). Po zakończeniu części koncertowej, którą zaplanowano w amfiteatrze miejskim, zostanie wyświetlony pierwszy film w cyklu „Letnie kino GulJana” – „Nietykalni”. Również w piątek odbędzie się I Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur, którego start przewidziano na 21.00, sprzed budynku sądu na ulicy Słowackiego, meta w Rynku Trybunalskim. Drugi i trzeci dzień to już koncerty oraz wesołe miasteczko na placu Pofranciszkańskim. Zaśpiewają lokalni wykonawcy oraz gwiazdy wieczoru zespół Raggafaya (sobota) oraz Bracia z gościnnym udziałem Krzysztofa Cugowskiego (niedziela).
Również tegoroczne Dni Bełchatowa potrwają trzy dni – od 26 do 28 czerwca. Do wspólnej zabawy zapraszają władze miasta wspólnie z organizatorem wydarzenia Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. W programie znalazła się przede wszystkim cała gama gwiazd polskiej sceny muzycznej reprezentujących różne style – od popu, przez rock na disco polo kończąc. Podczas trzydniowego święta przed bełchatowską publicznością wystąpi m.in. legenda polskiej piosenki Zbigniew Wodecki. Na scenie zobaczymy również rockowy zespół Bracia, który tworzą Piotr i Wojciech Cugowscy – synowie Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera. Fanów mocniejszego brzmienia z pewnością ucieszy koncert grupy Luxtorpeda. Z kolei miłośników muzyki tanecznej na występy przyciągnie z pewnością Margaret oraz grupa Loka. W świat włoskiej muzyki rozrywkowej bełchatowian wprowadzi Roberto Zucaro. Zwieńczeniem tegorocznych Dni Bełchatowa będzie występ największej w ostatnim czasie gwiazdy disco polo – Czadomana.
Dni Tomaszowa rozpoczną się 26 czerwca przemarszem 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz defiladą powietrzną. Przez trzy dni w mieście będą odbywać się koncerty, konkursy i zabawy. Nie zabraknie stref dla dzieci, ale i dorośli znajdą coś ciekawego dla siebie. W piątek na Placu Kościuszki zagrają THE POSTMAN oraz INNY WYMIAR. Na stadionie wojskowym zlokalizowana będzie strefa dla dzieci. W sobotę na placu zagrają: CZTERY STRUNY SKRZYPIEC, SZALOM, ELENA, MYTHOS. Tego samego dnia na tomaszowskich błoniach wystąpi K.A.S.A. Niedziela również stoi pod znakiem koncertów. Wystąpią JULA, O.S.T.R. oraz LOKA!
Radomsko obchodzić będzie swoje święto 27 i 28 czerwca. Sobota upłynie pod znakiem rozrywki, na niedzielę zaplanowana jest szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Zalewajki.
W sobotę na scenie głównej wystąpią: zespół LemON – objawienie polskiego rynku muzycznego, duet Donatan i Cleo ze swoim przebojem „My Słowianie”, VOLVER, a także młodzi artyści z Radomska: Freszejk czy Duka. W niedzielę, 28 czerwca odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Zalewajki. Radomszczańską zalewajkę w tym roku ugotuje dla publiczności Bożena Dykiel. Jak co roku doskonale przygotowane zespoły restauratorskie walczyć będą w konkursie o tytuł „Mistrza radomszczańskiej zalewajki”.
27 i 28 czerwca odbędą się również Dni Wolborza oraz Dni Kleszczowa. W Wolborzu w sobotę gwiazdą wieczoru będzie zespół Dżem, w niedzielę wystąpi zespół Piersi. Zaś 27 czerwca w Kleszczowie wystąpi Honorata Skarbek z zespołem, a 28 czerwca KAYAH.