Większe szanse dla studentów WSSiP

WSSiP w Łodzi

O tym, że samo ukończenie studiów nie jest gwarantem sukcesu wiedzą już prawie wszyscy. Wielu przekonanych jest też o tym, że wybór studiów i sposób ich realizacji zwiększa szanse na rynku pracy. Czy w związku z tym nadszedł czas na podwójne studia równoległe?

Jak pokazują badania, dziś wiele osób zainteresowanych jest studiami, po ukończeniu których miałyby zwielokrotnione szanse na rynku pracy. Wiele młodych osób dochodzi do wniosku, że ukończony jeden kierunek, a właściwie jego specjalizacja, to zbyt mało, by we współczesnych, konkurencyjnych kryteriach uzyskać przewagę na rynku pracy.
Posiadająca trzy wydziały (Architektury; Filmu i Fotografii; Wzornictwa) Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi od kilku lat umożliwia studiowanie 2 kierunków równocześnie oraz uzyskanie 2 dyplomów ukończenia studiów wyższych. Dwukierunkowe studia równoległe w WSSiP w Łodzi w roku akad. 2013/2014 ukończyło 20 studentów z kierunku studiów architektura i urbanistyka oraz z kierunku architektura wnętrz uzyskując odpowiednio dyplomy: inżyniera architekta oraz mgr. architektury wnętrz. Studenci uzyskali ponadto możliwość uzyskania uprawnień budowlanych z obszaru architektury, budownictwa, urbanistyki i wnętrz, przynależność do Izby Architektów jak również skrócenie praktyk zawodowych z wliczeniem do nich praktyk studenckich, niezbędnych do uzyskania ww. uprawnień. Zainteresowanie studiowaniem w uczelni z każdym rokiem, mimo zmniejszającej się w Polsce liczby studentów, rośnie.
Satysfakcja z ukończonych studiów dwukierunkowych równoległych zarówno absolwentów jak i uczelni, spowodowała rozszerzenie tego typu kształcenia na pozostałe kierunki studiów. Od roku akademickiego 2014/2015 proponowane są następujące studia dwukierunkowe:
1. architektura i urbanistyka + architektura wnętrz,
2. formy przemysłowe + grafika projektowa (komunikacja wizualna)
3. fotografia + grafika projektowa (komunikacja wizualna)
4. projektowanie ubioru + fotografia,
5. każdy kierunek prowadzony przez uczelnię + biżuteria i sztuka przedmiotu.
Rozmyślnie przygotowana przez uczelnię oferta kształcenia, poza satysfakcją absolwentów dot. ukończenia studiów dwukierunkowych równoległych, zapewnia realną przewagę na rynku pracy, dając wymierne efekty w pracy zawodowej. Może dlatego WSSiP może pochwalić się tak dużą grupą młodych ludzi, odnoszących sukcesy na całym świecie?

Logo_WSSiP

Logo_WSSiP

adres uczelni: Łódź, ul. Targowa 65
adres strony: www.wssip.edu.pl
absolwenci: http://www.wssip.edu.pl/absolwent.php?m=5#&panel1-1