Wielki powrót Oskarów Sportowych

Ogólnopolski konkurs Polskie Oskary Sportowe wraca do kalendarza ogólnopolskich konkursów sportowych. Po dwóch niezwykle udanych edycjach w roku 2008 i 2009 w 2013 roku odbędzie się trzecia edycja. Honorowy patronat nad imprezą objęła Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha. Organizatorem konkursu jest Fundacja Sportowe Marzenia – Forum Ludzi Aktywnych.

Idea konkursu powstała w roku 2008 pod patronatem prof. Władysława Bartoszewskiego oraz prof. dr hab. Marka Ziółkowskiego. Celem konkursu jest wyłonienie oraz nagrodzenie najciekawszych projektów oraz postaci promujących sport oraz działających przy sporcie i turystyce w Polsce. W tym roku konkurs i będzie składał się z 3 etapów. Pierwszy etap rozpoczął się 11 lutego i jest to czas nadsyłania prac konkursowych. Prace będą przyjmowane w trzech grupach: Sport, Turystyka i Rekreacja oraz Człowiek i jego dzieło. Ponadto grupy podzielone są na osiem kategorii. W grupie Sport do zdobycia będzie pięć statuetek w kategoriach: wydarzenie sportowe, sport dzieci i młodzieży, sport aktywnego seniora, sport osób niepełnosprawnych, sylwetka sportowca. W grupie turystyka i rekreacja będą zwycięzcy w dwóch kategoriach: wydarzenie turystyczne i rekreacyjne oraz obiekt turystyczny. Trzecia grupa to statuetka w kategorii człowiek i jego dzieło. Uwzględnia ona Marketing, promocję oraz sponsoring wydarzenia sportowego.

Drugi etap trwający od 2 marca do 9 kwietnia to czas pracy Kapituły konkursu, która wybierze najlepsze i najciekawsze nadesłane projekty. W skład Kapituły wejdą autorytety ze świata sportu, biznesu i kultury. Do najważniejszego etapu, głosowania internautów, dostanie się maksymalnie dwadzieścia prac z każdej kategorii. Lista zakwalifikowanych prac wraz z prezentacjami tych projektów, umieszczona zostanie na oficjalnej stronie konkursu pod adresem www.oskarysportowe.com. Po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych projektów, odbędzie się decydujący etap konkursu czyli głosowanie internautów. Będzie ono trwać od 15 kwietnia do 31 maja i będzie odbywać się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej konkursu. Każdy z internautów będzie mógł oddać on-line jeden głos dziennie na wybrany projekt. To głosy internautów zadecydują, który projekt z każdej kategorii zostanie laureatem trzeciej edycji Polskich Oskarów Sportowych.

Finałem konkursu będzie wielka Gala, na której zostaną wręczone statuetki Polskich Oskarów Sportowych. Odbędzie się ona w połowie czerwca w Warszawie i wezmą w niej udział, między innymi autorzy trzech projektów z każdej z ośmiu kategorii, które zdobyły najwięcej głosów internautów. Konkurs Polskie Oskary Sportowe to z pewnością jeden z ciekawszych konkursów w nadchodzącym roku. Będzie to też doskonała okazja to promocji sportu, szlachetnych idei sportowych oraz ludzi blisko związanych ze sportem. Będzie to też niepowtarzalna okazja do zapoznania się ze sportową działalnością gmin i innych instytucji.