Włamał się na plebanię

Wieści logo policja

27 stycznia 2015 roku około godziny 20:30 rawscy funkcjonariusze zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do budynku plebanii w miejscowości Sierzchowy w gminie Cielądz.

Złodziej włamał się na plebanię pod nieobecność kolędującego księdza proboszcza. Sprawca po wybiciu okna i wejściu do środka przeszukał pomieszczenia a następnie skradł portfel z pieniędzmi. Na miejsce skierowano przewodnika z psem tropiącym. Policjanci w rozmowach z mieszkańcami ustalili, że nietypowo około godziny 16.20 w kościele włączyły się dzwony. Jak się okazało zostały uruchomione przypadkowo przez włamywacza.
Jeden z świadków wyglądając przez okno zauważył odjeżdżającego na rowerze nieznanego mu mężczyznę. Rawscy stróże prawa ustalili, że podejrzewanym może być 29-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna przyznał się do włamania do budynku plebanii i wydał część skradzionych pieniędzy. Wyjaśnił, że resztę gotówki wydał na alkohol. W czasie zatrzymania przez policjantów miał 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.
KWP w Łodzi