Wolbórz w drodze ku nowemu partnerstwu

Wieści Burmistrz Wolborza z wizytą w Nietishynie na Ukrainie

W dniach od 6 do 9 grudnia delegacja z Wolborza na czele z burmistrz Elżbietą Ościk przebywała w Nietishynie na Ukrainie. Celem wizyty było nawiązanie kontaktu, który przyczyni się do podpisania umowy o współpracy partnerskiej między oboma samorządami.

Podczas wizyty przedstawiciele gminy Wolbórz oraz Grażyna Muszwic – prezes Stowarzyszenia Współpracy Interkulturowej „Gałązka Oliwna” z Piotrkowa Tryb., wzięli udział w obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego, który na Ukrainie jest obchodzony 7 grudnia. Ponadto delegacja zwiedziła Chmielnicką Elektrownię Atomową, Muzeum Krajoznawcze, Muzeum Książki w Ostrogu, ruiny zamku książąt Ostrogskich z monumentalną basztą, mury miejskie z XVI wieku oraz Akademię Ostrogską. Ostatniego dnia pobytu na Ukrainie Burmistrz Wolborza odwiedziła Kościół p. w. Matki Bożej Częstochowskiej, do którego uczęszczają Polacy mieszkający w nietishyńskiej parafii.
Ciekawostką jest fakt, iż w spotkaniu uczestniczyli także bracia Kliczko – światowej sławy bokserzy, którzy występowali w roli polityków z ugrupowania Ukraińskiego Demokratycznego Aliansu na rzecz Reform (UDAR), której to partii przewodniczącym jest Witalij Kliczko.
http://www.wolborz.ugm.pl