Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Wolontariusz 2012 Roku | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Wolontariusz 2012 Roku

Wieści Bełchatów Wolontariusz 2012

Znamy już bełchatowskiego Wolontariusza Roku 2012. Została nim Barbara Leszczyńska.

16. grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się ogłoszenie listy nominowanych do tytułu „Wolontariusza Roku” oraz zwycięzcy konkursu. W tym roku Kapituła Konkursowa, zdecydowała, że tytuł „Wolontariusza Roku 2012” za wieloletnią, bezinteresowną i bezpłatną pracę na rzecz dzieci i młodzieży oraz szeroko pojętej promocji kultury i sportu w Bełchatowie, otrzyma Barbara Leszczyńska. Zwyciężczyni została nominowana przez Szkołę Podstawową nr 1 w Bełchatowie. Wśród nominowanych w kategorii „pomoc społeczna, ochrona zdrowia i pomoc osobom niepełnosprawnym” znaleźli się: Monika Sadzińska, Marzena Polak, Anna Pudlak oraz Lech Pawlik i Bartosz Kacprzykowski. Z kolei w kategorii „edukacja, sport i kultura”: Stanisław Wasilewski, Barbara Leszczyńska oraz Ewa Sulikowska.

„Wolontariusz Roku” to konkurs, który ma na celu uhonorowanie osób zaangażowanych w wolontariat. – Niezmiernie cieszy fakt, że dziś – kiedy w całej Polsce wolontariat przeżywa kryzys, w naszym mieście nie brakuje chętnych, którzy bezinteresownie niosą pomoc i wsparcie innym – powiedział Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa.

Ponadto w czasie tej uroczystości, została wręczona jeszcze jedna nagroda – statuetka „Serce na dłoni” za szczególne i bezinteresowne wspieranie działalności Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bełchatowie. W tym roku bełchatowski oddział TPD, przyznał statuetkę prezydentowi Markowi Chrzanowskiemu.

fot. UM Bełchatowa