„Wyciągamy dzieci z bramy”

Wieści wyciągamy dzieci z bram

Relacja z kolejnej, cyklicznej wycieczki organizowanej przez piotrkowski Ośrodek Edukacji Artystycznej w ramach programu „Wyciągamy dzieci z bramy”.

Jako niestrudzeni mali podróżnicy w każdy piątek zwiedzamy kolejne miejsca w ramach wycieczek organizowanych przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Tym razem odwiedziliśmy Muzeum w Polichnie, w którym mogliśmy zobaczyć wystawę pt. „Walka o Rzeczpospolitą w latach 1939-1956”.

Wieści "Wyciągamy dzieci z bram"

Wieści „Wyciągamy dzieci z bram”

Swoją wiedzę historyczną poszerzaliśmy oglądając militaria – moździerze, broń czyli uzbrojenie jakie używano w okresie drugiej wojny światowej oraz powojennym, a także dowiedzieliśmy się jak wyglądało w tym okresie umundurowanie żołnierzy polskich i niemieckich. Kolejnym miejscem, które w tym dniu odwiedziliśmy było Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu. Każdy jako mały chłopiec marzy o tym, żeby w przyszłości być odważnym strażakiem i gasić największe pożary. Tutaj mogliśmy zobaczyć jak wyglądał kiedyś sprzęt i umundurowanie strażackie. Każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego lub przymierzyć hełm. Na koniec nie zabrakło dodatkowej atrakcji każdy mógł polać się wodą pochodzącą z prawdziwej sikawki. Woda jako jeden z żywiołów nie był straszny dla naszych milusińskich.

Ośrodek Edukacji Artystycznej „Wyciągamy dzieci z bramy” platforma integracji międzypokoleniowej, dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Magdalena Dziubecka
Ośrodek Edukacji Artystycznej
Piotrków Trybunalski