Wyłudzili 66 tys. zł metodą „na wnuczka”

Wieści policja

Piotrkowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który brał udział w wyłudzaniu pieniędzy metodą „na wnuczka”.

Jak ustalili funkcjonariusze, 23-letni sprawca był pośrednikiem podczas odbierania a następnie przekazywania innym oszustom pieniędzy od pokrzywdzonych. Policjanci udowodnili mu związek z czterema tego typu czynami, do których doszło na terenie województwa łódzkiego. Za każdym razem mieszkaniec Łodzi odbierał pieniądze od pokrzywdzonych osób, które pod legendą udziału w zdarzeniu drogowym kogoś bliskiego, chciały pomóc i przekazywały znaczne sumy pieniędzy.
Mężczyzna działając w ten sposób, w okresie od lipca do października przyjął kwotę 66.000 złotych. Sprawa jest rozwojowa. 17 października 2014 roku wobec mężczyzny sąd zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
UWAGA! W podobnych przypadkach jak ten opisany powyżej, nie reagujmy pochopnie na hasło: syn, wnuczek, siostrzenica potrzebują pomocy. Pamiętajmy, że gdy nie mamy z osobami kontaktu bezpośredniego powinniśmy stosować wobec nich zasadę ograniczonego zaufania. Sprawdźmy informacje w rodzinie, a gdy mamy podejrzenia, co do przestępczego działania osoby, powinniśmy o zdarzeniu powiadomić Policję.