ZABLOGUJ SIĘ W GIGANTACH

Wieści PGE Giganty Mocy

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie serdecznie zaprasza wszystkich tych, którzy prowadzą blogi lub portale o tematyce turystycznej na spotkanie z blogerami pn. „ZABLOGUJ SIĘ W GIGANTACH”, które odbędzie się w Bełchatowie w ostatnią niedzielę września (28.09.2014r.) od godziny 9:00.

Zachęcamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu, celem zwiedzenia nowo otwartej interaktywnej Ekspozycji PGE Giganty Mocy, która poświęcona jest procesom kształtowania się złóż węgla brunatnego, technologii jego wydobycia i produkcji energii elektrycznej, realizowanym w bełchatowskich oddziałach PGE GiEK S.A.
Spotkanie to kierowane jest do osób prowadzących blogi oraz vlogi o tematyce turystycznej oraz naukowej, które lubią odkrywać nowe regiony naszego kraju
w poszukiwaniu atrakcyjnych obiektów.
Spotkanie pn. „ZABLOGUJ SIĘ W GIGANTACH” jest niezwykłą okazją, aby spędzić interesujący czas i przy okazji poznać nasz nowy, długo wyczekiwany obiekt, który – mamy nadzieję – stanie się jednym z najciekawszych miejsc w naszym regionie.
Ponieważ  głównym celem Ekspozycji PGE Giganty Mocy jest upowszechnianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży, wystawa wykorzystuje nowoczesne środki przekazu, takie jak: animacje, interaktywne gry  oraz stanowiska doświadczalne. Dzięki nim w prosty sposób tłumaczymy naszym zwiedzającym „jak to działa”.

Dodatkowe atrakcje

W ramach spotkania, oferujemy zorganizowaną wycieczkę do miejsc, które na co dzień przyciągają rzesze mieszkańców regionu oraz turystów z całego kraju.
Podczas wyjazdu będziecie Państwo mieli niezwykłą okazję aby wjechać do wyrobiska Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów – jednej z największych kopalni odkrywkowych w Europie, która imponuje nie tylko rozmiarami ale też technologią pracujących tam maszyn. Następnie odwiedzicie Państwo pobliską Górę Kamieńsk oraz skorzystacie z oferowanych przez nią atrakcji.

PROGRAM:
– zwiedzanie interaktywnej Ekspozycji PGE Giganty Mocy
– zwiedzanie odkrywki Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów (z wjazdem do wyrobiska)
– wizyta na Górze Kamieńsk (możliwość wjazdu wyciągiem oraz zjazdu saneczkami)

Program może się zmienić w zależności od ilości osób biorących udział w wydarzeniu.

Maksymalna ilość gości, którzy mogą wziąć udział w spotkaniu „Zabloguj się w Gigantach” wynosi 40 osób. Każda osoba związana z blogiem lub portalem turystycznym zaproszona jest z os. towarzyszącą.
Zapisy (do 21.09.2014r.): juliusz.gajewski@mckbel.eu
Liczy się kolejność zgłoszeń.