Zagłodził psa

Wieści policja

57-letni mieszkaniec gminy Szczerców odpowie za doprowadzenie do śmierci własnego psa. Dochodzenie przeciwko podejrzanemu prowadzą bełchatowscy policjanci.
Funkcjonariusze bełchatowscy wszczęli dochodzenie przeciwko 57-latkowi podejrzanemu o zaniedbanie psa, które doprowadziło do jego śmierci. Martwego mieszańca za stodołą w gospodarstwie na terenie gminy Szczerców znalazł 11 października 2014 roku, około południa, jeden z mieszkańców. Zawiadomił o tym policjantów. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze z posterunku w Szczercowie. Potwierdzili, że za budynkiem stodoły leżą zwłoki psa rasy mieszanej, przypięte do metalowego łańcucha, zaczepionego o sprężynę porzuconej wersalki. Na miejsce zdarzenia policjanci wezwali lekarza weterynarii, który potwierdził, iż zwierzę zostało skrajnie zaniedbane – zapchlone, zarobaczone i zagłodzone.

Funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu 57-letniego właściciela psa. Mężczyzna był pijany, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Pozostałe w gospodarstwie zwierzęta należące do 57-latka policjanci przekazali pod opiekę rodziny zatrzymanego. Po wytrzeźwieniu mężczyzna stanął pod zarzutem popełnienia przestępstwa znęcania nad psem i jego bezprawnego uśmiercenia. Mieszkańcowi gminy Szczerców grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował o objęciu podejrzanego dozorem policyjnym.

KWP w Łodzi