Zakopał zwłoki na swoim podwórku

Wieści policja

18 marca 2015 r. Prokurator Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim przedstawił zatrzymanemu przez policję 45-latkowi zarzuty uszkodzenia ciała i zbezczeszczenia zwłok.

16 marca 2015r. w godzinach popołudniowych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał informację, że na jednej z posesji w gminie Grabica mogą być zakopane zwłoki. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali funkcjonariusz z grupy dochodzeniowo-śledczej i policjanci z Wydziału Kryminalnego. W domu na posesji zastali 45-letniego mężczyznę, który po rozmowie potwierdził, że kilka miesięcy wcześniej, za stodołą zakopał zwłoki zmarłego w jego domu kolegi. Informacja potwierdziła się.
Podczas dokładnego sprawdzania terenu uczestniczący w działaniach funkcjonariusze i strażacy odkopali zwłoki mężczyzny. Ustalenia policjantów wskazały, że jest to 43- letni mieszkaniec powiatu, którego policjanci z Grabicy poszukiwali jako osobę zaginioną. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim. Po sekcji zwłok, 18 marca prokurator przedstawił 45-latkowi zarzuty uszkodzenia ciała i zbezczeszczenia zwłok, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowy areszt.

KWP w Łodzi