Zatrzymano kobietę za próbę zabójstwa

Do aresztu trafiła 41- letnia kobieta podejrzana o usiłowanie zabójstwa 49- letniego mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego.
Policjanci zatrzymali kobietę po tym jak nożem zadała mężczyźnie kilka ciosów. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.
Z ustaleń śledczych wynika, że 10 grudnia w domu 41- latki doszło do awantury, w wyniku której nietrzeźwa kobieta spożywająca alkohol razem ze swoim konkubentem zadała mu kilka ciosów nożem.

Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora zabezpieczali ślady przestępstwa, prowadzili oględziny i zabezpieczyli nóż, którym – jak się okazało – posłużyła się sprawczyni. 12 grudnia kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa 49- letniego mężczyzny. Na wniosek Prokuratora Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zdecydował dzisiaj o tymczasowym aresztowaniu 41- letniej kobiety na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia.
Ewa Drożdż
Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim