Zderzenie rowerzystów

Wieści policja

W gminie Zelów 19-letni rowerzysta został ranny w wyniku zderzenia z innym cyklistą. Policjanci badają okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło 4 grudnia 2012 roku, między 16.00 a 17.00, w Zagłówkach (gmina Zelów). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na jadącego skrajem jezdni 19-letniego mieszkańca gminy Zelów, najechał jadący z przeciwnego kierunku 26-letni cyklista. Obydwaj kierujący jednośladami jechali bez oświetlenia oraz elementów odblaskowych. Po zderzeniu mężczyźni przewrócili się, po czym rozjechali do miejsc zamieszkania. W domu 19-latek źle się poczuł. Wezwano pogotowie. Lekarz zdecydował o natychmiastowym przewiezieniu rannego do bełchatowskiego szpitala. W badaniach potwierdzono trzeźwość mężczyzny.
Powiadomieni o wypadku policjanci, po ustaleniu personaliów drugiego uczestnika – mieszkańca gminy Zelów, sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.
We wszczętym w tej sprawie dochodzeniu policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie ustalą trzeźwość 26-latka w chwili wypadku, a na podstawie zabezpieczonych śladów odtworzą przebieg zdarzenia oraz ustalą jego sprawcę.
KPP w Bełchatowie