Zelów: Tym razem dookoła świata

Wieści Tobiasz Kukieła

Zelowski podróżnik Tobiasz Kukieła przygotowuje się do kolejnej niezwykłej wyprawy motocyklowej. Za kierownicą jednośladu zwiedził już Bałkany i Kaukaz. Przyszedł czas na jeszcze większe wyzwanie…

Gdy w ubiegłym roku pisaliśmy o motocyklowej wyprawie Tobiasza w góry Kaukazu, byliśmy pełni obaw. Mieliśmy co prawda w pamięci jego udaną podróż na Bałkany, ale w porównaniu z nowym wyzwaniem, była ona zwykłą „wycieczką krajoznawczą”. Na szczęście zelowski podróżnik nas nie zawiódł. Pokonał na motocyklu kolejne tysiące kilometrów, wrócił i zaprezentował wszystkim jedyne w swoim rodzaju zdjęcia oraz materiały video.
Around the Dream
Ludzie tacy jak Tobiasz nigdy nie odpuszczają. Właśnie dlatego w tym roku przyszedł czas na wyprawę dookoła świata – spełnienie marzeń każdego podróżnika. Podróż jednośladem przez różne warunki atmosferyczne, odmienne kulturowo kraje i trudne trasy to duży trud, dlatego tym razem Tobiasz zabiera ze sobą pomocnika. Jest nim Alicja, także zapalona miłośniczka motocykli, a prywatnie dziewczyna naszego bohatera. To wszystko brzmi jak totalne szaleństwo, prawda? I ma tak brzmieć – bez szalonych pomysłów nie byłoby wielkich ludzi.
Cena sukcesu
Z racji tego, że to już trzecia ważna wyprawa, Tobiaszowi udało się znaleźć dość pokaźne grono sponsorów i patronów medialnych. Niestety koszty przejażdżki dookoła globu są ogromne i środków finansowych wciąż brakuje. Na szczęście inicjatywę podróżnika może teraz wesprzeć każdy. Na stronie: polakpotrafi.pl/projekt/around-the-dream można wpłacać datki. Tam też znajdują się wszystkie szczegóły jego wyprawy oraz film promujący. Podróżnik zapewnia, że przyda się każdy grosz.
Skoro takiego Tobiasza mamy tylko jednego, powinniśmy wykazać się lokalną solidarnością i wesprzeć jego projekt. Któż z nas nie marzył kiedyś o szalonej podróży dookoła świata? Ilu z nas odważyło się takie marzenie zrealizować?