Zima na Litwie – wystawa zdjęć Marii Budner

Chociaż zima w pełni, białego puchu niewiele. Na prawdziwy śnieg przyjdzie jeszcze zapewne poczekać, ale już od 22 grudnia zimę będzie można oglądać w MCK Bełchatów na wystawie zdjęć autorstwa Marii Budner.

„Zima na Litwie” to zbiór fotografii, które zostały wykonane przez autorkę, podczas organizowanego przez Oddział PTTK w Suwałkach Ogólnopolskiego Rajdu Narciarskiego – Wędrówki Północy. Rajd zawędrował na Litwę, która stała się tematem zdjęć pani Marii.
Wystawa zostanie zaprezentowana na dolnym foyer budynku MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i będzie udostępniona dla odwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00 – 20.00.
Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 19 stycznia o godz. 17:30.

Autorka zdjęć – Maria Budner – o swoich pracach:
„Zima na Litwie to dla mnie zamarznięte jeziora i łódki uwięzione w lodzie i śniegu; trzciny, których nie łamie żaden wiatr; kaczki, łabędzie, bobry; białe przestrzenie pól i pagórków dające poczucie swobody i wolności; piękne lasy z nieprzetartymi ścieżkami, w których zimą raczej nikogo nie spotkamy; drewniane chatki czasem zamieszkałe, a czasem zupełnie opuszczone; bogato zdobione krzyże, kapliczki i inne dzieła z drewna wymagające wielkiego kunsztu rzeźbiarskiego i wyobraźni; życzliwi ludzie, z którymi można się porozumieć pomimo różnic językowych. Taką Litwę poznałam podczas Wędrówek Północy.”

Maria Budner – autorka zdjęć, członkini Stołecznego Klubu Tatrzańskiego oraz Klubu Narciarskiego PTTK w Łodzi. Poznaje świat żeglując, jeżdżąc na rowerze, pływając kajakiem, wędrując na nartach i chodząc po górach. Nie wyobraża sobie życia bez podróży i aparatu, dzięki któremu może uwiecznić wyjątkowe chwile.