Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Zimowe obowiązki właścicieli | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Zimowe obowiązki właścicieli

Wieści zima

Pamiętajmy, że zima i opady śniegu to również pewne obowiązki związane z odśnieżaniem. Zgodnie z obwiązującymi przepisami o utrzymaniu czystości i porządku, na właścicielu lub administratorze posesji spoczywa obowiązek usuwania błota pośniegowego, śniegu i lodu z chodnika przylegającego bezpośrednio do nieruchomości tak, aby piesi nie byli narażeni na niebezpieczeństwa związane z oblodzeniem lub nie brnęli w śnieżnych zaspach.

Strażnicy miejscy rozpoczęli już pierwsze kontrole, co może zakończyć się wystawieniem zobowiązania do niezwłocznego usunięcia nieprawidłowości lub karą grzywny. W przypadku, gdy z powodu zaniedbania obowiązków osoba dozna uszczerbku na zdrowiu właścicielowi nieruchomości grozi proces karny, a osoba poszkodowana może dochodzić stosownych roszczeń pieniężnych. Dotyczy to również sytuacji, gdy zwisające nad chodnikami nawisy śnieżne lub sople nie są w porę usuwane, co także należy do obowiązków właścicieli budynków – informuje Krzysztof Żerek – Naczelnik Wydziału Prewencji SM.

O ile z roku na rok działania Straży Miejskiej, oraz współdziałanie z podmiotami wykonującymi zadania związane z utrzymaniem przejezdności jezdni i chodników przyczyniają się do systematycznej ich poprawy, to ciągle nie wszyscy właściciele nieruchomości w sposób należyty wykonują swoje zimowe obowiązki.

Wszelkie uwagi w sprawie zimowego utrzymania dróg, w tym chodników można zgłaszać pod numerem telefonu Straży Miejskiej – 986.
UM Piotrkowa Tryb.